Peugeot 5008 2025. Nowa generacja połączy dwa światy

Duży rodzinny SUV powróci niebawem w nowym wydaniu. Peugeot 5008 2025 będzie jednym z ważniejszych modeli w gamie tego producenta. Co o nim wiemy?

Cała naprzód w kierunku elektryfikacji. Francuska marka z lwem w logotypie nie ukrywa, że widzi tylko jedną wizję przyszłości motoryzacji. Nim jednak rynek całkowicie przestawi się na auta na prąd, kompromisem będą modele łączące silniki spalinowe i napęd elektryczny. Jednym z nich stanie się Peugeot 5008 2025 - druga generacja dużego SUV-a.

Prace nad tym projektem, noszącym wewnętrzną nazwę Peugeot P74, są już bardzo zaawansowane. Co wiemy o nadchodzącym modelu?

Peugeot 5008 2025. Prąd i spaliny pod jednym dachem

Kluczem do sukcesu będzie nowa platforma VMP. To unowocześniona wersja konstrukcji CMP, która stanie się pomostem pomiędzy obecną architekturą, a konstrukcją STLA Medium. Ta ostatnia stanie się fundamentem gamy marki od około 2028 roku.

Druga generacja modelu 5008 zyska całkowicie nową stylistykę. Charakterystyczną cechą będzie między innymi inne linie pasa przedniego dla wersji spalinowej i elektrycznej.

Ta ostatnia jest szczególnie ważna dla Peugeota. Duże SUV-y na prąd budzą coraz większe zainteresowanie klientów. Wystarczy spojrzeć na to, że lada chwila światło dzienne ujrzy KIA EV9, a w ślad za nią pójdzie IONIQ 7. Warto też tutaj wspomnieć Volkswagena ID.4 - ten model także jest ceniony za przestronne wnętrze, ale nie oferuje trzech rzędów siedzeń.

Peugeot 5008 2025 Peugeot 5008 2025 | wizja przygotowana dla nas przez motor.es

To będzie jedna z mocniejszych cech Peugeota 5008. Nowa platforma pozwoli na ulokowanie trzech rzędów, przy zachowaniu przestrzeni na duży akumulator. Jego pojemność nie jest jeszcze znana, ale mówi się o wartościach przekraczających 70 kWh.

Obok tego pod maską pojawią się hybrydy plug-in

Tutaj Peugeot wiernie trzyma się konstrukcji 1.6 PureTech, którą połączono z silnikiem elektrycznym (lub silnikami w wersji HYbrid4) i akumulatorem. Nowa wersja tego napędu zyska z pewnością większą "baterię", a także wydajniejszy system rekuperacji.

Francuska marka nie zwalnia tempa. Prace nad nowymi modelami są bardzo zaawansowane, a niebawem poznamy też odświeżone wersje znanych aut. Peugeot 508 już ujrzał światło dzienne, zaś lada chwila dołączy do niego 208 po liftingu. Peugeot 3008 jest z kolei pierwszym samochodem z nowej generacji i zadebiutuje na rynku już w przyszłym roku.