Pierwsze zdjęcia czwartej generacji Hyundaia Santa Fe

Poznajcie nowego “dużego” SUV-a Hyundaia. Czwarte wcielenie modelu Santa Fe można śmiało nazwać jednym z ciekawszych stylistycznie aut w gamie tego producenta.

Nowy Hyundai Santa Fe wykorzystuje motyw stylistyczny zaprezentowany wraz z Koną, czyli charakterystyczne lampy przednie podzielone na dwie części. Co prawda wiele osób żartuje sobie, że Koreańczycy podpatrzyli rozwiązania Citroena i Jeepa, ale trzeba przyznać, że w ich interpretacji taka koncepcja prezentuje się bardzo ciekawie. Na tę chwilę nie ma jeszcze zdjęć tylnej części auta.

Wnętrze zachowało elementy wizualne typowe dla nowych kokpitów Hyundaia. Wysoko umiejscowiony ekran system inforozrywki oraz charakterystyczny wygląd konsoli środkowej sprawiają, że deska Santa Fe sprawia dobre wrażenie. Wrażenie przestronności budowane jest przez wyciągnięte w stronę podszybia listwy wyprowadzone z drzwi. Ciekawostką jest nowy zestaw zegarów z cyfrowym wyświetlaczem - przypomina to nieco rozwiązanie z Renault (po lewej i prawej stronie pozostawiono analogowe wskaźniki).

Wiemy też jakie silniki pojawią się w Hyundaiu Santa Fe. Oferta jednostek benzynowych bazować będzie na dwulitrowej turbodoładowanej benzynie generującej około 250 koni mechanicznych. Gama diesli opierać się będzie na wersji 2.0 (oferującej około 170 koni mechanicznych) oraz 2.2 generującej 200 KM. We wszystkich wersjach obecna będzie 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów.