Plany rozwoju marki DS - siedem nowych modeli przez najbliższe dziesięć lat

Myśleliście, że DS po oddzieleniu od Citroena przestał się rozwijać? Nic bardziej mylnego - marka ta dopiero zaczyna rozkwitać. Jak prezentuje się najbliższa przyszłość luksusowego przedstawiciela koncernu PSA?

Aktualnie w gamie DS znajdziemy zaledwie trzy modele - DS 3, DS 4 i DS 5. Każdy z nich bazuje na dość starych konstrukcjach, które pozostają w tyle za aktualnymi autami oferowanymi przez Peugeota i Citroena. Niebawem ulegnie to jednak zmianie. W nadchodzącym roku zobaczymy pierwszego crossovera - DS X. Bazą będzie Peugeot 3008, będący najnowszym SUV-em w koncernie. W 2018 możemy spodziewać się zaś o rozmiar mniejszego DS W, korzystającego z technologii nadchodzącego 2008. Na przełomie 2019 i 2020 roku zadebiutuje zaś topowy crossover/SUV, wykorzystujący dłuższą wersję platformy EMP2, która pojawi się w nowym Peugeocie 5008 oraz Oplu Grandland X.

DS 5 | fot. Maciej Kuchno

Jednak nie samymi SUV-ami rynek żyje. Francuzi doskonale o tym wiedzą, dlatego też mocno rozważany jest model DS 7, będący najbardziej luksusowym autem oferowanym przez PSA. Istnieje spora szansa, że samochód ten będzie przepustką dla DS-a, pozwalającą na wejście na rynek amerykański. DS 4 i DS 5 najprawdopodobniej zostaną “scalone” w jedno auto - aktualnie wbrew pozorom nie są przesadnie zróżnicowane, co negatywnie wpływa na sprzedaż. Niespodzianką ma być także auto miejskie, czyli DS 1, które na celownik weźmie między innymi Smarta czy Renault Twingo.