Polestar 3 zadebiutuje 12 października. Ten model zaskoczy zasięgiem

Polestar 3 2023 jest już niemal gotowy do premiery rynkowej. Szwedzka marka przygotowała ostatni zwiastun i zdradziła garść szczegółów na temat danych technicznych tego auta.

Szwedzka gwiazda polarna nabiera rozpędu. Po fenomenalnym limitowanym modelu 1 i popularnej "dwójce" przyszedł czas na kolejną cyfrę w kolejności. Polestar 3 2023 będzie pierwszym SUV-em w gamie tej marki i jednocześnie kluczowym modelem. Przede wszystkim dzięki nowej architekturze zaoferuje duży zasięg i fenomenalne osiągi.

Polestar 3 2023 to kluczowy model dla tej marki

Jako pasjonaci motoryzacji do SUV-ów mamy raczej ambiwalentny stosunek, aczkolwiek jedno trzeba przyznać - bez nich wiele marek by po prostu padło. Rynek kocha takie samochody, a typowi klienci cieszą się na widok kolejnego podniesionego auta.

Polestar musi więc wejść na ten grunt, aczkolwiek robi to na swoich warunkach. Szwedzka marka przede wszystkim przygotowała całkowicie nową architekturę, na której bazować będzie ten model.

Mowa o platformie SPA2, która zadebiutuje wraz z tym autem. Na niej zbudowany będzie także najważniejszy model dla Volvo, czyli EX90. Ta płyta podłogowa pozwala na stosowanie dużych baterii, wydajnych silników elektrycznych i zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

Polestar 3 2023

Skoro mowa o warunkach Polestara, to te oznaczają więcej sportowego charakteru. Specjaliści marki poświęcili dużo czasu na dostrojenie całej konstrukcji, tak aby spełniała ona wymagania stawiane przez markę.

W efekcie Polestar 3 2023 ma oferować idealną kombinację komfortu w codziennym użytkowaniu i fenomenalnych osiągów w momencie, w którym będą potrzebne.

O te nie trzeba się martwić. Topowa wersja odda w ręce kierowcy 517 KM

To nie są przelewki. Dwusilnikowy zestaw generujący 517 KM i 980 Nm zapewni abstrakcyjne osiągi przy zachowaniu niskiego zapotrzebowania na energię.

Zasięg na jednym ładowaniu ma być tutaj dużą zaletą. Szwedzi obiecują, że ich auto pokona ponad 600 kilometrów bez postojów na uzupełnienie prądu w akumulatorze.

Oficjalna premiera Polestara 3 będzie miała miejsce 12 października

Tego dnia w Kopenhadze odbędzie się duże wydarzenie, podczas którego nie tylko poznamy ten model, ale też Polestar nakreśli koncepcję rozwoju i przyszłości.

A wiemy, że w drodze jest większy SUV, 4-drzwiowe coupe z numerem 5, oraz roadster 6. Te dwa ostatnie zbudowane będą na opracowanej specjalnie dla nich konstrukcji.