Polska premiera Mazdy MX-5 RF!

Nowa Mazda MX-5 RF w Polsce pojawi się dopiero za kilka miesięcy. My mieliśmy już okazję poznać ją z bliska, podczas niezwykłej prezentacji, która miała miejsce w warszawskim OCH-TEATRZE.

Wolność. Tu i teraz. Hasło to promuje model MX-5 już od kilku miesięcy. Towarzyszyło ono także specjalnie przygotowanej sztuce towarzyszącej premierze wersji RF. Założenie było proste i jakże prawdziwe - w świecie, gdzie gonią nas “targety i deadline’y” zaczyna brakować miejsca na prawdziwą, pierwotną radość. A właśnie takie emocje zapewniać ma nowa wersja RF, która łączy cechy klasycznego dachu typu soft-top oraz znanego dotychczas hardtopa.

Polska premiera: Mazda MX-5 RF | fot. Maciej Kuchno

Podczas premiery otrzymaliśmy także nieco więcej informacji na temat nowej wersji kultowej MX-5. Wersja RF będzie dostępna zarówno z silnikiem 1.5 jak i 2.0, lecz w tym mocniejszym nabywcy będą mogli zdecydować się także na 6-biegową skrzynię automatyczną. Gama lakierów zostanie uzupełniona o nowy, trójwarstwowy odcień Machine Grey, wykonany w podobnej technice jak uwielbiany przez klientów Soul Red.

Polska premiera: Mazda MX-5 RF | fot. Maciej Kuchno

Cennik otwiera kwota 100 900 zł za bazową wersję SkyEnergy ze słabszym, 131-konnym silnikiem. Pierwsze egzemplarze trafią do salonów i klientów w kwietniu 2017 roku.