Jeśli w przyszłości mamy jeździć elektrykami, to ja poproszę takie Porsche 911

Może to już ten moment, w którym człowiek grzybieje, ale jeśli miałbym jeździć tylko autem elektrycznym to poproszę takie Porsche 911. Everrati stworzyło idealny samochód, który wbrew pozorom nie rozczaruje także w długiej podróży.

Gdy nadejdzie moment, w którym samochody spalinowe finalnie będą musiały zniknąć z dróg, wiele osób będzie musiało podjąć trudną decyzję. Czy elektryfikacja klasyków stanie się jedyną metodą na to, aby mogły one jeździć po drogach publicznych? Kto wie, choć póki co wszystkie organizacje zajmujące się klasyczną motoryzacją podkreślają, że nie będą uznawać aut po konwersji za pełnoprawne zabytki. Wcale mnie to nie dziwi, gdyż stracą one w zasadzie całą swoją duszę. Jeśli jednak ktoś by mi powiedział, że jest to jedyna metoda na jeżdżenie starym samochodem, to przygarnąłbym takie Porsche 911.

Everrati to specjaliści od konwersji różnych samochodów na elektryki. W Porsche specjalizują się już od dłuższego czasu - a efekty ich pracy są naprawdę imponujące.

To Porsche 911 ST 2023 nie ma nic wspólnego z oryginalnym ST. Możecie spać spokojnie

Seria 911 ST, oferująca 270 KM, wychodziła w latach 1971-1972 i obecnie stanowi duży rarytas dla kolekcjonerów. Everrati podchodzi do swoich projektów ze zdrowym rozsądkiem i nie bawi się w przebudowy rzadkich pojazdów.

Porsche 911 Everrati 2023

Na warsztat trafiło więc tutaj zwyczajne Porsche 911 z serii G, które gruntownie przebudowano. Nadwoziu nadano wygląd modelu ST, co dodaje nieco pikanterii i charakteru. Z zewnątrz nic nie zdradza tego, że macie do czynienia z samochodem na prąd.

Pod nadwoziem dzieje się natomiast magia. Wpasowano tutaj akumulator o pojemności 60 kWh, a silnik elektryczny generuje 440 KM. To w zupełności wystarcza, aby setka na liczniku pojawiła się w 4 sekundy. Moc trafia oczywiście na tylne koła, a Everrati zapewnia, że auto prowadzi się jak na Porsche przystało.

Jakby tego było mało, to takie Porsche 911 jest też dość uniwersalnym samochodem. Zasięg wynosi 322 kilometry i jest faktycznie potwierdzonym wynikiem osiągniętym tym samochodem przy normalnej jeździe. Można więc wyskoczyć na dłuższą wycieczkę bez obaw o brak prądu.

Cena? Ta nie jest znana i zależy od zakresu modyfikacji auta. Każdy klient Everrati może zażyczyć sobie niemal dowolne zmiany w samochodzie. Nie jest to tania zabawa, ale niegdyś może być warta świeczki.