Porsche Macan T dołącza do oferty. "Bazowe", ale nie biedne

Porsche Macan T uzupełnia gamę najmniejszego SUV-a marki. To specyficzna wersja, która uzupełnia "dolną część" gamy tego modelu. Zobaczcie co oferuje.

Kto powiedział, że w ofercie Porsche nie ma miejsca na kolejny model? Niemcy są mistrzami w wymyślaniu kolejnych wariantów napędowych lub wyposażeniowych, trafiających w gusta i potrzeby klientów marki. Porsche Macan T 2022 to ciekawa nowość, która wpasowuje się w dość specyficzną niszę w ofercie tego SUV-a.

Porsche Macan T 2022 - dwa litry pod maską, ale w sportowym wydaniu

Sercem Macana T jest dwulitrowa jednostka benzynowa, oferująca 265 KM. Moc nie rzuca więc na kolana, ale w zupełności wystarcza do sprawnego odpychania tego samochodu. Według oficjalnych danych technicznych setka na zegarach pojawia się w 6,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 232 km/h.

Porsche Macan T 2022

Zaletą Macana T jest między innymi mniejsza masa na przedniej osi. Dwulitrowa jednostka jest o blisko 60 kilogramów lżejsza od silnika 2.9 V6. Zdecydowano się więc na ciekawe połączenie, gdyż zawieszenie zyskało tutaj bardzo sportowe zestrojenie. Obniżono je o 15 milimetrów względem standardowego Macana, a cały system Porsche Active Suspension Management (PASM) został ustawiony i zestrojony specjalnie na potrzeby tej wersji.

Porsche Traction Management (PTM) sprawia zaś, że napęd chętniej "faworyzuje" tylną oś, co ma zapewniać jeszcze więcej frajdy z jazdy. Opcją jest zaś adaptacyjna pneumatyka zawieszenia, która pozwala na obniżenie samochodu o 10 kolejnych milimetrów. Na liście dodatków jest też system Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus), który poprawia właściwości jezdne i trakcję w zakrętach.

Porsche Macan T 2022 - moc tkwi w detalach

Model ten to także bardziej sportowa i surowa konfiguracja wizualna. Standardowo zyskujemy w tym przypadku felgi 20-calowe w kolorze Dark Titanium, czarne logotypy oraz dodatki nadwozia w kolorze Agate Grey Metallic. W kabinie znajdziemy z kolei sportowe fotele (standard), które wykończono unikalną tapicerką Sport-Tex Stripe. Materiałowe przeszycie łączy się tutaj ze skórą, zaś na zagłówkach wytłoczono herb marki.

Standardowe wyposażenie obejmuje również sportową, wielofunkcyjną kierownicę GT z materiałem Race-Tex z funkcją podgrzewania oraz stoper Sport Chrono.

Porsche Macan T 2022 - cena od 294 000 złotych

Niemiecka marka pochwaliła się już cennikiem swojej nowości. Wariant ten startuje z poziomu sięgającego niemal 300 000 złotych. Zamówienia można już składać, zaś dostawy ruszą w kwietniu 2022.