Porsche Vision GT stanie w Twoim garażu. O ile trzymasz tam telewizor

Już za kilka miesięcy poznamy kolejne wydanie legendarnego Gran Turismo. Tym razem to wydanie promowane będzie nowym unikalnym modelem - Porsche Vision GT.

Już 4 marca 2022 roku poznamy Gran Turismo 7. To rzecz, na którą prawdopodobnie czeka spora rzesza fanów simracingu. Gran Turismo oferuje świetne odzwierciedlenie zachowania prawdziwych pojazdów, piękną grafikę i dużo emocji. Najnowsze wydanie ma to wynieść na wyższy poziom, a pomoże w tym Porsche Vision GT.

Porsche Vision GT zapowiada Gran Turismo 7

To pierwszy raz, kiedy Porsche tworzy samochód specjalnie na potrzeby nowego Gran Turismo. Styliści marki spotkali się z autorami gry ze studia Polyphony Digital, aby stworzyć wizję auta przyszłości.

Teoretycznie marka z Zuffenhausen mogła sięgnąć po jeden z wielu istniejących projektów. Wśród nich jest chociażby Porsche Mission R, czyli elektryczne auto wyścigowe o ogromnej mocy.

Porsche Vision GT Gran Turismo 7

Tutaj jednego posunięto się o krok dalej. Peter Varga, szef działu stylistyki nadwozi podkreśla, że Porsche Vision GT to nie tylko auto stworzone do cyfrowej zabawy. Ten model jest przez markę traktowany bardzo poważnie, gdyż stanowi pewne spojrzenie na przyszłość stylistyki tych aut.

A unikalnych detali tutaj nie brakuje. Widać, że w wielu detalach inspirowano się autami z gamy "Porsche Unseen", takimi jak 919 Street.

Co ciekawe zespół składał się głównie z osób wychowanych na Gran Turismo. Uznano, że najlepszą koncepcją będzie stworzenie auta lekkiego i małego, wykorzystującego napęd elektryczny.

Cyfrowy projekt stał się też rzeczywistością. Zbudowano dwa auta, które opierają się na konstrukcji z włókna węglowego i z tytanu. Bardzo niski profil był możliwy do uzyskania dzięki zastosowaniu silników elektrycznych. Wnętrze, futurystyczne i minimalistyczne, przywodzi na myśl auta wyścigowe.

Porsche Vision GT Gran Turismo 7

Porsche Vision GT to "550 Spyder" naszych czasów?

Co ciekawe Niemcy już kilkukrotnie podchodzili do nowoczesnej interpretacji tego auta. Tutaj, choć nikt tego głośno nie mówi, także widać inspirację klasycznym autem wyścigowym. Oczywiście jest to nowoczesna interpretacja znanej koncepcji. ale pewne detale wręcz przywodzą na myśl legendarne auto.

Porsche Vision GT Gran Turismo 7

Specyfikacja tego wynalazku nie jest znana. Niemcy nie chwalą się nią przed premierą Gran Turismo 7. Tym samym w marcu 2022 będziecie mogli postawić nowe Porsche w garażu - o ile wyniesiecie tam telewizor, konsolę i najlepiej fotel z kierownica.