Nadchodzi Gran Turismo 7. Będzie pięknie, ale potrzebujecie nowej konsoli

Czekacie na Gran Turismo 7? Kolejna odsłona tej kultowej gry zadebiutuje już w przyszłym roku, a pierwszy zwiastun podsyca apetyt.

Myślę, że jest tutaj spore grono osób wychowanych na grach z serii Gran Turismo. Wydania z każdej konsoli Playstation były przez wiele osób katowane godzinami a nawet latami. Nie dziwię się więc, że niektórzy na pamięć znają zakręty na wielu torach wyścigowych. Po długiej przerwie od wydania niezbyt udanej "szóstki" nadchodzi Gran Turismo 7. Zwiastun zapowiada naprawdę dobrą i efektowną rozgrywkę.

Gran Turismo 7 będzie piękne, ale jest jeden mały problem

Musicie zainwestować w nową konsolę. Ta gra opracowywana jest od podstaw dla nowego Playstation 5, aby wykorzystać cały potencjał drzemiący w tym urządzeniu. Oczywiście dostępna będzie też wersja na starszą konsolę, ale tam nie uświadczymy już tak wysmakowanej grafiki. A trzeba przyznać, że pierwsza zapowiedź robi niesamowite wrażenie.

W zwiastunie zobaczycie wiele ciekawych aut. Pojawiło się tutaj chociażby Porsche 917 Living Legend, legendarny Mercedes CLK LM, Mazda MX-5 czy Toyota Supra.

Co wyróżni nowe Gran Turismo z numerem siedem w nazwie? Na przykład system pogodowy, który stworzono na bazie danych z... NASA. Do tego odwzorowanie warunków panujących na drodze ma być z najwyższej półki.

Ciekawostkę stanowi także edytor malowań samochodów. Dzięki nowej funkcji będzie można stworzyć swoje własne barwy z pełnym oklejeniem, w zależności od uznania i oczekiwań. Do tego pojawi się także zaawansowany tryb wykonywania zdjęć, co pozwoli spełnić się fanom fotografii.

Gran Turismo 7

Dostaniemy także świetne odwzorowane tory i wiele ulicznych oraz szutrowych/śnieżnych tras

Gran Turismo 7 ma oferować jeszcze więcej ciekawych i porywających lokalizacji, w których będziemy mogli się ścigać. Przy mnogości samochodów oraz dopracowaniu fizyki jazdy (ta ma robić ogromne wrażenie) możemy liczyć na naprawdę angażującą i porywającą rozgrywkę.

A wszystko to pojawi się w sklepach już za kilka miesięcy. Nowe Gran Turismo 7 trafi na półki 4 marca 2022 roku, zarówno w wydaniu dla Playstation 5, jak i dla starszego Playstation 4. Bliżej daty premiery poznamy szczegółową listę dostępnych samochodów (ta będzie regularnie powiększana) i tras.