Porsche wprowadza modele 911 Carrera i Boxster Black Edition

Eleganckie, wygodne i ekskluzywne… Porsche stworzyło unikalną serię modeli 911 Carrera i Boxster o nazwie „Black Edition”. Wielbiciele tej marki będą mieli naprawdę duży, a zarazem trudny wybór.

Porsche od lat należy do wąskiej grupy, która najszybciej zyskuje nowych zwolenników. Czarny lakier i czarny wystrój wnętrza to sto procent elegancji i klasy w jednym. Co wyróżnia najnowsze auta z "Czarnej Serii"? System multimedialny Porsche Communication Management (PCM) z modułem nawigacji, automatycznie przyciemniane lusterka ze zintegrowanym czujnikiem deszczu, tempomat i kierownica Sport Design. Wszystko to sprzyja bezpiecznej i przyjemnej jeździe. Pozostaje tylko jedno pytanie: które auto wybrać?

Porsche 911 Carrera Black Edition bazuje na podstawowym modelu z 3,4-litrowym silnikiem typu bokser o mocy 350 KM (257 kW). Mamy do wyboru dwie wersje: coupé oraz kabriolet. Obie z napędem na tylną lub dwie osie. Auto wyposażone jest w reflektory LED z Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus). Doskonałą jakość dźwięku w kabinie zapewnia standardowe nagłośnienie przestrzenne Bose® Surround Sound System. A muzyki można słuchać, siedząc na podgrzewanych, sportowych fotelach. Komunikację w aucie ułatwi moduł telefoniczny, a dzięki asystentowi parkowania z przodu i z tyłu z kamerą cofania, parkowanie będzie o wiele prostsze.

Nie mniej atrakcyjne jest Porsche Boxster Black Edition – roadster napędzany 2,7-litrowym, 6-cylindrowym silnikiem typu bokser o mocy 265 KM (195 kW). To idealne auto dla fanów długich, letnich przejażdżek. Czarny odcień miękkiego dachu i pałąka przeciwkapotażowego dodaje Boxsterowi stylu.Niestraszne będą nawet chłodne, deszczowe dni, bo roadster posiada dwustrefową klimatyzację i podgrzewane fotele. Nie powinniśmy też narzekać na nagłośnienie - dobrą jakość muzyki gwarantuje Sound Package Plus. W Boxsterze na pewno będzie elegancko, przyjemnie i klimatycznie.

Sprzedaż wszystkich pięciu modeli Black Edition wystartowała 18 maja br. W Polsce ich ceny bazowe wahają się od 300 do 600 tys. zł. Black Edition to styl i elegancja, czy po prostu nuda?