Kto produkuje najwięcej samochodów w USA? Ford bije rekordy dzięki dwóm modelom

Dwa modele napędzają produkcję i sprzedaż tej marki w USA. Sukces przyniosły samochody użytkowe, które wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

  • Ford produkuje najwięcej samochodów w USA
  • Ta marka bije też rekordy w kwestii eksportu
  • Sprzedaż napędzają dwa auta użytkowe

Nie General Motors, ani też Stellantis - to Ford króluje w USA. Błękitny owal produkuje najwięcej samochodów w USA, aczkolwiek jest to w dużej mierze zasługa dwóch modeli. Marka z Dearborn dosłownie zgarnęła rynek swoimi pickupami. Mowa tutaj o autach z dwóch skrajnych części gamy, czyli o Mavericku i F-150.

Ford F-150 to wciąż najczęściej wybierany pickup, także w wersji elektrycznej

Tutaj błękitny owal bije konkurentów na głowę. Amerykanie sprzedają znacznie więcej egzemplarzy F-150 niż RAM modelu 1500, a Chevrolet wszelkich wydań Silverado. Co więcej, mowa tutaj także o elektryku. Choć pickupy na prąd dopiero rozkręcają się na rynku, to F-150 Lightning sprzedaje się znacznie lepiej od konkurentów, w tym od Riviana i od Tesli Cybertruck.

Ford F-150 produkcja USA

Warto jednak pamiętać, że w przypadku marki Elona Muska mowa o autach dopiero wyprodukowanych - bank zamówień jest ponoć wciąż ogromny.

Kliknij tutaj, aby przeczytać nasz test Forda F-150 Lightning

Ford Maverick jest z kolei bezkonkurencyjny w gronie małych pickupów. Tutaj warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że konkurentów nie ma zbyt wielu, a napęd hybrydowy jest dużym atutem tego modelu.

Ta marka w ubiegłym roku wyprodukowała 1,8 miliona samochodów w USA

260 000 z tych samochodów trafiło na eksport do innych krajów, co także jest rekordowym wynikiem w porównaniu z General Motors i grupą Stellantis. Aby udało się to osiągnąć pracownicy przepracowali ponad 57 000 godzin, a to także stawia Forda na pierwszym miejscu.

Ford Maverick sprzedaż produkcja

Niestety, ta marka zgarnęła też pierwsze miejsce w nieco mniej zaszczytnym rankingu. Mowa tutaj o akcjach przywoławczych, które trapią samochody produkowane w USA. Miejmy nadzieję, że trafiające do Europy Mustangi Mach-E i nowe spalinowe Mustangi nie będą problematyczne.

Warto dodać, że w Europie można kupić sporą liczbę Fordów z USA. Jest to starszy Explorer, Mustang, Mustang Mach-E, Bronco, a teraz także F-150. Tutaj jednak na zakupy trzeba wybrać się do wybranych salonów, gdyż za ich import odpowiada grupa dealerska PGD.