Fani Grupy B będą zachwyceni. Pojedynek Lancii i Audi trafi na srebrny ekran. Szykujcie się na "Race For Glory"

To będzie rarytas dla fanów Grupy B. Już na początku przyszłego roku do kin trafi film "Race For Glory" o pojedynku Lancii i Audi w rajdach. W rolach głównych zobaczymy naprawdę dobrych aktorów.

Grupa B była niesamowita i brutalna. To właśnie ona sprawiła, że wiele firm opracowało wręcz kosmiczne jak na tamte czasy rozwiązania, które trafiły później do drogowych samochodów. Z pewnością ucieszy Was więc wiadomość, że do kin niebawem trafi film "Race For Glory", który skupi się na rywalizacji Lancii i Audi w 1983 roku. To był jeden z bardziej widowiskowych sezonów w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Tytuł mistrzowski zgarnął wówczas Hannu Mikkola, jadący Audi, aczkolwiek w klasyfikacji konstruktorów zwyciężyła włoska marka.

Race For Glory skupi się przede wszystkim na rywalizacji zespołów, nie tylko kierowców

Był to pojedynek dwóch skrajnie różnych koncepcji. Lancia 037 zachowała napęd na tylną oś, przez co świetnie radziła sobie na szybkich asfaltowych odcinkach. Audi wprowadziło zaś swoje flagowe Quattro, czyli układ 4x4. To dzięki niemu niemieckie auto było niemal niepokonane na luźnych nawierzchniach.

Race For Glory Audi Lancia

W efekcie pojedynek tych dwóch zespołów był bardzo widowiskowy, a zmiany na szczycie klasyfikacji miały miejsce w zasadzie po każdym rajdzie. Ujęcie tej historii w filmie może więc być naprawdę ciekawym pomysłem.

Na ekranie zobaczymy tutaj wiele gwiazd. W rolach głównych obsadzono takich aktorów jak Riccardo Scamarcio (znany głównie z włoskich produkcji), Daniel Brühl (w "Wyścigu" wcielił się w Nikiego Laudę), Katie Clarkson-Hill i Volkera Brucha, tutaj w roli Waltera Rohrla.

Oczywiście nie zabrakło tutaj magii kina

Nowa produkcja ma przekazywać emocje, które towarzyszyły pracownikom zespołów i kibicom w 1983 roku. Nie zabrakło tutaj jednak odrobiny przesady, w tym pojedynku dwóch aut na oesie. Będzie też garść dramatów i gry na emocjach.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zwiastun filmu "Race For Glory - Audi vs Lancia" - WIDEO

Zwiastun, który pojawił się dzisiaj w sieci, robi dobre wrażenie. Widać dużą dbałość o detale, dobrze dobrane tła i samochody, które poza Audi i Lancią pojawiają się na ekranie.

Nową produkcję będziecie mogli ocenić już niebawem. Oficjalna premiera odbędzie się 5 stycznia. Póki co nie mamy informacji na temat polskiej dystrybucji. O kinowy debiut tego filmu w naszym kraju raczej nie trzeba się martwić.