Renault Austral ma przyjemne dla oka wnętrze. Wiemy już niemal wszystko

Renault Austral (już nie Kadjar) oficjalnie ujrzy światło dzienne już za kilka chwil. Francuzi pochwalili się wnętrzem nowego modelu.

Zacieracie ręce? Renault dosłownie zasypuje nas nowościami, które nie tylko korzystają z wielu ciekawych rozwiązań technicznych, ale też fenomenalnie wyglądają. Nowy kompaktowy SUV, Austral, może namieszać na rynku. Francuzi właśnie pochwalili się wnętrzem tego modelu.

Renault Austral - kokpit nowej ery

Co prawda nie są to jeszcze oficjalne zdjęcia, a szkice przygotowane przez grafików, ale...

Austral Renault Wnętrze

Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć niemal identyczny kokpit. Wystarczy zajrzeć do wnętrza elektrycznego Megane.

Renault Megane E-Tech

Zgodnie z naszymi przewidywaniami Renault stawia na nową koncepcję, która prezentuje się bardzo ciekawie. Znajdziemy tutaj duży wyświetlacz wskaźników oraz jeszcze większy ekran w orientacji pionowej, który stanowi centrum dowodzenia. Nowością jest oprogramowanie Google Auto, które zastąpi system EasyLink, stosowany z powodzeniem przez Francuzów od kilku lat.

Całość prezentuje się nie tylko bardzo nowocześnie, ale i efektownie. Renault obiecuje, że Austral zaskoczy też jakością materiałów wykończeniowych, co będzie dużą poprawą względem oferowanego dotychczas Kadjara. Tam niestety tandetne plastiki miejscami bardzo irytowały.

Renault Austral stawia na nową stylistykę

Wraz z debiutem elektrycznego Megane pokazano nowy kierunek stylistyczny, który przyjęło Renault. Ostre nowoczesne linie prezentują się naprawdę dobrze. Austral także idzie tą ścieżką. Zamaskowane egzemplarze ujawniają już wiele ciekawych detali, takich jak wąskie tylne i przednie lampy. Te drugie zachowają charakterystyczne dla siebie "wąsy", które będą światłami do jazdy dziennej.

Renault Austral zadebiutuje z nowymi silnikami

Pod maską nadchodzącego SUV-a Renault znajdziemy nie tylko znane jednostki napędowe, ale także nowe konstrukcje. Mowa tutaj przede wszystkim o silniku 1.2 (3 cylindry), który zastąpi motor 1.3 TCe. Nowa konstrukcja zostanie połączona z systemem klasycznej hybrydy oraz hybrydy plug-in. Poza tym w gamie znajdzie się też silnik 1.3 TCe (z miękką hybrydą).

Austral Renault

Mnożenie modeli

Jak już wspominaliśmy, Renault chce rozwinąć ofertę SUV-ów. W drodze jest Austral i jego większy brat, mocno z nim spokrewniony. Ma to być następca Scenica, Espace i Koleosa, znikających niebawem z rynku. Do nich dołączą także nowe odmiany Captura, w tym wariant coupe, który może zastąpić Arkanę.