Renault Kadjar - Większy brat Captura

Zaledwie kilka dni minęło od ujawnienia przez Renault nazwy nowego crossovera. Kadjar będzie przedstawicielem segmentu C, a więc stanie się większym bratem modelu Captur. Co o nim wiemy na tę chwilę?

Od kilku lat możemy obserwować dynamiczny rozwój rynku crossoverów. Wiele marek pokazało swoje propozycje dla tego typu nadwozia zarówno w segmencie B, jak i C. Renault zaczęło modelem Captur, który jest obecnie jednym z bardziej rozpoznawalnych. Teraz francuski producent postanowił skonstruować większe auto tego typu.

Zgodnie z planami marki, Kadjar będzie początkowo sprzedawany w Europie, po czym trafi do państw basenu Morza Śródziemnego i Afryki, a następnie do Chin. Ma to być innowacyjna i praktyczna propozycja dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Większy brat Captura będzie mógł być dostosowany do potrzeb właściciela. Za jego bardziej terenowy charakter odpowiadać będzie dostępny napęd na cztery koła, zaś do miasta wystarczający może się okazać napęd na jedną oś. Auto będzie mierzyło 4,45 metra długości i 1,84 metra szerokości, dzięki czemu nie powinno stwarzać problemów z manewrowaniem w mieście.

Poruszający się na maksymalnie 19-calowych felgach (zależnie od wersji wyposażenia) Kadjar będzie robił wrażenie samochodu sportowego, ale przy napędzie na 4 koła nie powinien też się bać zjechania z asfaltu. Ekstremalnym offroaderem nie zostanie, ale dzięki trzem kombinacjom ustawień: Auto, Lock i 2WD, będzie z pewnością autem praktycznym. Do tego dochodzi prześwit wielkości 190 mm oraz kąty: najazdu 18 i zejścia 25 stopni.

Wewnątrz oprócz dynamicznego wykończenia znajdzie się nowy system multimedialny Renault R-Link 2, który stopniowo będzie wprowadzany do kolejnych modeli francuskiej marki.

Tajemnicą pozostaje natomiast gama silnikowa Kadjara. Renault nie podało jeszcze informacji na ten temat, ale zapowiedziało, że będą to jednostki cechujące się wysoką wydajnością pod względem ekonomii jazdy oraz średniej emisji dwutlenku węgla.

Więcej na temat tego modelu dowiemy się prawdopodobnie z początkiem marca. Będzie on bowiem miał swoją premierę podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie. Renault Kadjar ma trafić do sprzedaży w Europie latem bieżącego roku.