Renault Scenic powróci - jako elektryk. Co planują Francuzi?

Renault Scenic w obecnym wydaniu znika z gamy marki, ale nazwa raczej nie zniknie na dobre. Minivan ma szansę na powrót w nowej formie - jako elektryk.

Francuska marka szykuje się do całkowitego przebudowania swojego portfolio. Zwiastunem zmian i autem nadającym kierunek jest nowe elektryczne Renault Megane. To jednak dopiero rozgrzewka, gdyż w drodze są kolejne auta. Pewniakiem jest elektryczne Renault 5, czyli mały i stylowy samochód miejski. Nowe donosy z Francji sugerują także powrót innego auta - Renault Scenic. To może być jedna z ciekawszych propozycji tej firmy.

Renault Scenic będzie "większym bratem" elektrycznego Megane

Oczywiście informacje płynące do nas z Francji są jeszcze bardzo ogólnikowe. Renault rozważa rozbudowę gamy modeli elektrycznych o większą wersję elektrycznego Megane. Auto miałoby bazować na tej samej platformie i wykorzysta identyczny zestaw baterii/silników.

Renault Megane E-Tech Electric

Największą różnicę stanowić będą wymiary. Renault Scenic E-TECH będzie znacznie większe i pojemniejsze. Nie liczcie jednak na nadwozie w stylu minivana. Śmiało stawiamy na crossovera, oferującego większy bagażnik od elektrycznego Megane.

Jak donosi Auto Express, Luca de Meo dał zielone światło temu projektowi. Auto zbudowane na platformie CMF-EV będzie pięciomiejscowym crossoverem o ciekawej i angażującej stylistyce.

Istnieje też spora szansa na to, że wiele elementów podzieli z debiutującym na rynku Nissanem Ariya. Być może dzięki temu zyskamy także jeszcze większą baterię (oferującą blisko 500 kilometrów zasięgu) i napęd na cztery koła dzięki obecności dwóch silników elektrycznych.

Renault Scenic E-TECH miałoby zadebiutować w 2024 roku

Jego premierę poprzedziłby pokaz samochodu koncepcyjnego, tak jak to miało miejsce w przypadku elektrycznego Megane. Wprowadzenie takiego modelu do oferty z technicznego punktu widzenia może być strzałem w dziesiątkę. Choć pewnie wiele osób bardzo chciałoby zobaczyć klasycznego elektrycznego minivana, to jednak na takie nadwozie nie możemy liczyć. Niemniej płaska podłoga w aucie elektrycznym oraz możliwość wygospodarowania przestronnej kabiny spełni oczekiwania klientów.

Renault Scenic E-TECH

Warto przypomnieć, że francuska marka w najbliższych latach zamierza całkowicie zelektryfikować swoje portfolio modelowe, tak aby w 2030 roku oferować wyłącznie auta na prąd. W kolejnych latach czeka nas więc wiele mniej lub bardziej intrygujących premier nowych Renault.

Źródło: Auto Express