Rimac C_Two doprowadzi Cię do mdłości - dosłownie!

Od zera do 96 km/h w 1,85 sekundy. Nie ma opcji, żeby żołądek normalnego człowieka wytrzymał to bez większych problemów.

Rimac wie jak zrobić szalony supersamochód. Przepis jest prosty - lekkie nadwozie, potężne silniki elektryczne oraz odpowiednia przekładnia. C_Two to drugi projekt tej chorwackiej marki. Oferuje on skromne 1914 koni mechanicznych i jedyne 2300 Nm momentu obrotowego. Silniki elektryczne umieszczono przy kołach, co pozwala na lepsze przeniesienie mocy oraz odpowiednie rozłożenie masy. Elektryki współpracują ze sobą dzięki systemowi wektorowania momentu obrotowego, dzięki czemu Rimac C_Two ma świetnie zachowywać się w zakrętach.

Wszystko to zasilane jest z potężnej baterii o pojemności 120 kWh. Rimac zapewnia, że C_Two ma oferować zasięg na poziomie 650 kilometrów (według norm NEDC, czyli realnie jest to zapewne około 300 kilometrów). C_Two zaskakuje także wyposażeniem. Szereg radarów, asystentów oraz niezwykle precyzyjny GPS ma zapewnić czwarty poziom autonomicznej jazdy. C_Two posiada też sztuczną inteligencję, która pozwoli np. na uruchomienie auta po skanie twarzy, bez użycia kluczyka.

Rimac zbuduje zaledwie 150 egzemplarzy modelu C_Two. Cena pozostaje nieznana.

Zapraszamy do dyskusji na temat nowego modelu Rimaca na naszym forum dyskusyjnym.