Ghost Black Badge to oferta dla tych, którzy chcą bardziej "zadziornego" Rollsa

"Czarne" odmiany Rolls-Royce'a są dla tych, którzy nie chcą wchodzić w ramy klasycznej elegancji. Teraz dołączył do nich nowy Ghost Black Badge.

Linia Black Badge zadebiutowała 5 lat temu w modelu Wraith. I odniosła całkiem spory sukces - 27% samochodów, które sprzedaje Rolls-Royce na świecie, należy do tej edycji. Do gamy dołącza właśnie najnowsze dziecko - Ghost Black Badge. Jest bardziej charakterne i mocniejsze od standardowego "Ducha".

Ghost Black Badge ma 592 KM i twardsze zawieszenie

Napędzana 6,8-litrowym V12 z podwójnym doładowaniem limuzyna osiąga o 20 KM więcej niż standardowy Ghost. Wzrósł także moment obrotowy - z 850 do 900 Nm. Zmieniono też oprogramowanie skrzyni biegów. Pojawił się też tryb Low. To nie reduktor, a tryb sportowy - poprawia reakcje przekładni o około 50% i dostępny będzie tylko w tej edycji. Ghost Black Badge brzmi też minimalnie lepiej - przeprojektowano układ wydechowy.

Ghost Black Badge

A właśnie, zmieniono też nieco nastawy pneumatycznego zawieszenia. Ghost Black Badge jest "sportowy" (cudzysłów zamierzony), mniej się wychyla i lepiej reaguje na ruchy kołem sterowym. Dziennikarze, którzy już mieli okazję porównać oba modele, wspominają, że różnica jest wyraźna.

A co z wyglądem?

Wiele zmian nie ma, ale są elementy, które wyróżniają tego "charakternego" Ghosta. Podświetlany grill jest w tej odmianie standardem. Podobnie jak 21-calowe felgi o dedykowanym wzorze. Mają one wykończenia z włókna węglowego składające się z 22 warstw karbonu.

Ghost Black Badge

A i jest też czerń. Naprawdę czarna. Według Rolls-Royce to najgłębszy odcień czerni na rynku. Składa się z 45 kg farby, którą najpierw się atomizuje, a następnie nakłada dwuwarstwowo oraz poleruje. Cały proces trwa od 3 do 5 godzin ręcznej pracy.

Poza czernią, jest jeszcze 44 000 innych kombinacji, w tym dwukolorowych lakierów. Wszystkie skomponowane są z przyciemnionymi logotypami i figurką Spirit of Ecstasy.

Wnętrze to oczywiście kolejne kilka setek konfiguracji. To, czym wyróżnia się Ghost Black Badge, to standardowa podsufitka z rozgwieżdżonym niebem oraz emblematy wersji. Zamiast podwójnego R na desce rozdzielczej i zagłówkach, pojawiły się znaki nieskończoności, typowe dla odmian Black Badge.

Cena? A kto pyta o cenę w przypadku Rolls-Royce'a? Na pewno jest droższy niż standardowy Ghost. I już można go zamawiać.