Tak wygląda najnowocześniejszy salon Mercedesa w Polsce. Zobaczcie go z bliska

Najnowocześniejszy salon Mercedesa w Polsce otworzył swoje drzwi dla klientów. Obiekt MB Motors w Jankach zaskakuje designem i sposobem ekspozycji aut.

Salony samochodowe muszą ewoluować wraz ze zmianami w branży motoryzacyjnej. Teraz zakup auta to całe doświadczenie, które ma utwierdzać klienta w tym, że podjął właściwy wybór decydując się na auto konkretnej marki. Teraz klasyczny budynek oświetlony smutnymi świetlówkami już nie wystarczy. Liczy się przestrzeń, design, sposób ekspozycji aut i oczywiście podejście pracowników. Najnowszy salon Mercedesa w Jankach pod Warszawą pokazuje kierunek zmian w tej kwestii. Marka ze Stuttgartu stawia na nowoczesną i unikalną formę, która daje ogromny komfort obcowania z samochodami.

Salon Mercedesa MB Motors zaskakuje pewnymi rozwiązaniami

Przede wszystkim już sam budynek imponuje swoim nietypowym wyglądem. Duża przeszklona przestrzeń i charakterystyczna "łyżwa", która jest rampą wjazdową tworzą ciekawe zestawienie. Gości salonu wita ekspozycja aut, która jest "centrum" całego salonu. Nie ma tutaj klasycznych biurek sprzedawców - krążą oni po obiekcie, a rozmowy na temat aut odbywają się w specjalnych pokojach.

Salon Mercedesa Salon Mercedesa

Ciekawostkę stanowi specjalna przestrzeń dla gamy Mercedes-Benz Certified, czyli używanych aut z gwarancją jakości. Te są eksponowane w garażu ulokowanym na piętrze nad salonem. Tam też prezentuje się samochody stockowe, dostępne od ręki.

Ciekawostkę stanowi również sam serwis. Przyjęcie auta odbywa się w specjalnej przeszklonej sali, z której auto trafia do warsztatu. Ponad 15 stanowisk z nowoczesnym osprzętem wygląda naprawdę imponująco.

Salon Mercedesa ucieszy także właścicieli aut elektrycznych i hybrydowych

To kluczowy element każdego nowego obiektu. Ładowarki muszą być tutaj dostępne dla wszystkich. Z tego powodu przy wejściu do budynku ulokowano kilka stacji, na których można "zatankować" baterie w hybrydach plug-in i w elektrycznych modelach. Docelowo duża liczba ładowarek pojawi się także w innych obiektach marki, także tych starszych.

Salon Mercedesa

"Budowa nowego dealerstwa w Jankach k. Warszawy to ważny element w strategii rozwoju MB Motors.W nowym salonie i serwisie wychodzimy naprzeciw zmieniającym się potrzebom Klientów, oferując proces obsługi szyty na miarę. Jesteśmy gotowi na erę elektromobilności i digitalizacji. Bardzo się cieszę, że tak nowoczesny obiekt dołączył do portfolio lokalizacji MB Motors i grupy dealerskiej Emil Frey Polska. Przyszłość marki Mercedes-Benz jest niezwykle ekscytująca - serdecznie zapraszam do MB Motors Janki, gdzie przekonają się Państwo o tym osobiście" - powiedział Marcin Kostrzewski, Dyrektor Zarządzający MB Motors.