Ile kilometrów może pokonać Skoda Citigo w 5 lat? Otóż blisko 640 000

Rozwiezie pizzę, próbki do laboratorium i przejedzie bez problemu nawet milion kilometrów. Skoda Citigo nie klęka na robocie, nawet jeśli jest bardzo intensywnie użytkowana. Na sprzedaż trafił egzemplarz, który ma na liczniku skromne 640 000 kilometrów.

Internetowi eksperci twierdzą, że małe trzycylindrowe jednostki rozpadają się po stu tysiącach kilometrów. Wiele turbodoładowanych konstrukcji pokazuje, że nie jest to prawda. Te wolnossące z kolei zdają się być nie do zabicia. Szukacie przykładów? Ta Skoda Citigo będzie najlepszym.

W 5 lat pokonała skromne 640 000 kilometrów, jeżdżąc do tego na LPG. Jak sami zobaczycie wygląda bardzo dobrze i jest gotowa nawinąć drugie tyle kilometrów.

Takie auta nie mają lekkiego życia. Ta Skoda Citigo wygląda wyjątkowo dobrze

Mogę śmiało powiedzieć, że był to jeden z najlepszych samochodów w historii Skody. Citigo, wraz z up'em i Mii tworzyły świetny tercet, który miał wiele zalet.

Jakich? Przede wszystkim przez lata kusiły ceną. Doskonale pamiętam, że wyposażone pod korek Citigo kosztowało około 52 000 złotych. Do tego z mocniejszym, 75-konnym silnikiem, było zrywne i wyjątkowo oszczędne.

Skoda Citigo duży przebieg

Z kolei za nieco ponad 36 000 złotych można było wyjechać z salonu wersją użytkową, w której tylna kanapa ustąpiła miejsca dużej przestrzeni ładunkowej. Tutaj wyposażenie należało do absolutnego minimum, aczkolwiek na radio lub klimatyzację niemal zawsze można było liczyć.

Skoda Citigo zadziwiająco dobrze radzi sobie w trasie. Sam pokonałem jej bliźniakiem, czyli Seatem Mii, ponad 800 km w jeden dzień - i nawet nie wymagałem po tej podróży hospitalizacji.

Nie dziwię się więc, że to auto bez problemu nawinęło 640 000 kilometrów w 5 lat

128 000 kilometrów rocznie, czyli 10 600 kilometrów z hakiem miesięcznie to abstrakcyjna liczba. Oznacza to od 350 do 400 kilometrów dziennie, pokonywanych także w weekendy.

W wielu firmach auta pracują właśnie w ten sposób. Mają wielu kierowców, a każdego dnia jeżdżą pomiędzy placówkami firmy, wożąc różne lekkie towary. Według sprzedającego ten samochód jest dobrze utrzymany. Wymieniono w nim szereg elementów silnika (choć nie sprecyzowano jakich), co sugeruje spokojną eksploatację w kolejnych latach. Cena? 24 800 złotych.

Zobacz ogłoszenie Skody Citigo z przebiegiem 640 000 kilometrów

Chciałbym zobaczyć kogoś, kto kupuje to auto i robi nim drugie tyle kilometrów. Myślę, że można to zrobić bez większego problemu. Citigo z milionem na liczniku byłoby bez wątpienia pokazem możliwości trzech cylindrów i dzielności tej małej konstrukcji.

Zdjęcia z ogłoszenia wykorzystano na mocy prawa cytatu