Nie, to nie jest nowe BMW. To Skoda Enyaq Coupe - wybitnie aerodynamiczna

Skoda Enyaq Coupe jest już niemal gotowa do debiutu. Auto oficjalnie poznamy 31 stycznia, jednak już teraz Czesi odkryli najważniejsze karty.

Niektórzy żartobliwie mówią, że ten samochód mógłby być idealnym BMW - zwłaszcza w wersji z podświetlanym grillem. Trzeba przyznać, że ten samochód Czechom wyjątkowo wyszedł - jest praktyczny, uniwersalny i oferuje kilka ciekawych kombinacji baterii i silników. Do oferty lada chwila dołączy z kolei Skoda Enyaq Coupe, czyli sportowa wizualnie wersja tego auta. To będzie także wariant, który pokochają fani dużego zasięgu.

Skoda Enyaq Coupe 2022

Skoda Enyaq Coupe 2022 ma być wyjątkowo aerodynamiczna

To dla Czechów ewidentnie była jedna z najważniejszych kwestii przy projektowaniu tego auta. Jak się okazuje Enyaq Coupe będzie dużo bardziej aerodynamicznym autem niż np. Volkswagen ID.5 czy też inne konkurencyjne propozycje. Współczynnik Cd ma tutaj wynosić 0,234.

Oczywiście jeśli nie jesteście aerodynamikami lub specjalistami od fizyki, to te cyferki wiele Wam nie powiedzą. Warto więc to wszystko przełożyć na dużo bardziej zrozumiały język.

Standardowa Skoda Enyaq w topowej wersji teoretycznie zapewnia około 490 kilometrów zasięgu. Tymczasem w odmianie Coupe zyskamy 535 kilometrów zasięgu, czyli o blisko 50 więcej. A to już jest wartość, która robi różnicę.

Oczywiście przełoży się to także na znacznie niższe zużycie energii w trakcie jazdy. Potwierdza to także to, że marki będą szukały oszczędności w elektrykach stawiając na aerodynamiczne nadwozia i cieńsze opony.

Skoda Enyaq Coupe 2022 nie straci na praktyczności

Czeska propozycja, pomimo opadającej linii dachu, bęzdzie niemal tak samo praktyczna, jak klasyczna wersja nadwoziowa. Bagażnik oferuje tutaj 570 litrów pojemności, czyli o 15 mniej niż w klasycznym nadwoziu. Oczywiście auta nie zapakujemy tak łatwo "po dach", ale dla wielu osób możliwości transportowe tego auta będą zadowalające.

Skoda Enyaq Coupe 2022

Co jeszcze wiemy o tym samochodzie? Wszystko wskazuje na to, że Enyaq Coupe dostępny będzie z większymi bateriami (60 i 80 kWh), a kluczowa dla Skody stanie się wersja 80x z napędem na obie osie, oferująca 265 KM.

Samochód do sprzedaży trafi niedługo po premierze. Ta zaplanowana jest na 31 stycznia. Wtedy też Czesi odkryją wszystkie karty i pochwalą się specyfikacją tego auta.