Skoda Enyaq Coupe dołącza do polskiej oferty. Bariera 300 tysięcy została przekroczona

Skoda Enyaq Coupe debiutuje w polskiej ofercie producenta. Ile kosztuje nowa, efektowniej stylizowana "Czeszka"? Sprawdźmy to.

Skoda Enyaq Coupe to z technicznego punktu widzenia odpowiednik Volkswagena ID.5. W praktyce jednak czeska propozycja wyróżnia się wyższą praktycznością. Do tego już od samego początku możemy zamówić wersję iV RS, czyli sportowe wydanie z najmocniejszym silnikiem i napędem na cztery koła.

Czeska marka pochwaliła się kompletnym cennikiem tego auta. Warto dokładnie go poznać, gdyż zmieniono podejście do wariantów wyposażeniowych, co ułatwia w dużej mierze konfigurację tego auta.

Skoda Enyaq Coupe dostępna jest w pięciu wersjach

Nazywają się one odpowiednio: Enyaq, Clever, Plus, Advanced i Maxx. Każda kolejna zawiera wyposażenie poprzedniej, rozszerzone o kolejne elementy.

I tak oto w bazowym Enyaqu Coupe Enyaq (brzmi to dość osobliwie) dostajemy 13-calowy ekran multimediów, komplet poduszek powietrznych z kurtynami, nawigację, dostęp do usług online na 3 lata, kamerę cofania, światła LED Basic i przeszklony dach.

Z technicznego punktu widzenia jest więc tutaj wszystko, co potrzeba w codziennej eksploatacji. A to cieszy, gdyż za taką wersję zapłacimy najmniej.

Skoda Enyaq Coupe cennik 2022

Wariant Clever rozszerza to wszystko o kilka przydatnych elementów

Jest to między innymi adaptacyjny tempomat, podgrzewanie foteli, system bezkluczykowy, przyciemniane tylne szyby, kierownica z manetkami do regulacji rekuperacji i alarm. Wersja coupe dostaje też tutaj... wycieraczkę tylnej szyby.

Wersja Plus to z kolei optymalny wybór

Tutaj pojawiają się elementy wyposażenia, które zdecydowanie docenią osoby jeżdżące po zmroku. Mowa o oświetleniu LED MATRIX, bardzo przydatnym na gorszych drogach. Tylne światła też dostają technologię FULL LED, pokrywa bagażnika jest sterowana elektrycznie, tak jak i fotel kierowcy (z pamięcią!).

Tym samym Skoda Enyaq Coupe Advanced i Maxx to wybór dla wymagających osób

W tej pierwszej wersji dostaniemy na przykład podświetlany grill, nagłośnienie CANTON i wyświetlacz HUD. Wariant Maxx uzupełnia to wszystko zawieszeniem adaptacyjnym, sportową kierownicą i chociażby progresywnym układem kierowniczym. Tutaj dostajemy także w pełni elektrycznie regulowane fotele z funkcją masażu.

To teraz czas na kluczową kwestię - ile kosztuje Skoda Enyaq Coupe?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że dostępna jest ona wyłącznie z większą baterią o pojemności 77 kWh netto (82 kWh brutto). Cała moc, czyli okrągłe 204 KM, trafia tutaj na tylne koła.

Bazowa wersja Enyaq wyceniona została na 249 950 złotych. Wariant Clever kosztuje 266 250 złotych. Odmiana Plus to wydatek rzędu 277 100 złotych, a Advanced 288 500 złotych. Topowy wariant Maxx mieści się w magicznej granicy 300 000 złotych i kosztuje 299 500 złotych.

Skoda Enyaq Coupe RS jest droższa

Tutaj dostajemy napęd na cztery koła i 299 KM. Standardowe wyposażenie jest też znacznie lepsze - niemal wszystkie elementy są w standardzie.

Skoda Enyaq Coupe cennik 2022

Niemniej i tutaj zrobiono podział na warianty RS, RS Advanced i RS Maxx. Różnice w wyposażeniu zobaczycie na poniższej grafice.

Ile więc trzeba zapłacić za takie auto? Wariant RS startuje od 295 900 złotych. Wersja RS Advanced to wydatek rzędu 309 000 złotych, zaś odmianę RS Maxx wyceniono na 318 000 złotytch.

Przy okazji Skoda pokazała też ceny Enyaqa RS, czyli klasycznej wersji z pojemniejszym kufrem

Tutaj w zasadzie od każdej kwoty wersji RS Coupe można odjąć 10 000 złotych. Wariant RS kosztuje 287 500 złotych, RS Advanced 299 200 złotych i RS Maxx 308 200 złotych.