"To się nie sprzeda" sprzedaje się świetnie - 250 000 egz. Karoqa w 2 lata

Szach-mat hejterzy? Skoda sprzedała w dwa lata 250 000 egzemplarzy Karoqa, a popyt na ten model ciągle rośnie.

Skoda Karoq potrzebowała nieco ponad dwa lata, aby przekręcić licznik na liniach produkcyjnych i przebić liczbę 250 000 wyprodukowanych aut. Samochód ten bardzo szybko stał się hitem sprzedaży. Klienci rzucili się na niemal wszystkie warianty, a tych tutaj nie brakuje. Do wyboru mamy bowiem silniki o pojemności od 1 do dwóch litrów, generujące od 115 do 190 KM. Napęd na cztery koła także jest oferowany, co stanowi duży atut tego modelu.

Aby poradzić sobie z popytem na Karoqa Czesi musieli najpierw uruchomić dodatkową linię w zakładzie w Mladej Boleslavi (wcześniej auto budowano tylko w Kvasinach). Później dorzucono także należący do Volkswagena zakład w Osnabruck w Niemczech, a pierwotnie do Karmanna.

Egzemplarz z numerem 250 000 to czarna sztuka z silnikiem 1.0 TSI. Skoda Karoq niedawno przeszedł mikrolifting. Uzupełniono wyposażenie tego modelu o kilka rozwiązań z większych modeli (Side Assist, zawieszenie DCC dla wersji FWD), dorzucono pod maskę nową wersję najmocniejszego diesla, zaś z tyłu logo Skody zastąpił duży napis.