Skoda Octavia RS (2021) wjeżdża do Polski. Cena nie zwala z nóg

Nowa Skoda Octavia RS debiutuje w polskich salonach. Do dyspozycji od razu dostajemy dwa nadwozia i dwa silniki benzynowy - benzynę i hybrydę. Jaka jest ich cena?

Nowa Skoda Octavia RS (2021) po raz pierwszy dostępna będzie aż w trzech wariantach silnikowych. Czesi do dotychczasowego zestawu benzyna + diesel dorzucili nową opcję. To hybryda plug-in, która ma trafiać w gusta fanów ekologiczne, ale i szybkiej jazdy. A ile za taką przyjemność trzeba zapłacić?

Skoda Octavia RS (2021) - cena startuje z poziomu 147 850 zł

Za takie pieniądze dostaniemy jednostkę 2.0 TSI o mocy 245 KM, spiętą z 7-biegową skrzynią DSG. To dobry kompromis pomiędzy ceną a osiągami, gdyż sprint do setki zajmuje 6,7 sekundy, a licznik zatrzymuje się na wartości 250 km/h.

Skoda Octavia RS

Hybryda plug-in jest znacznie droższa. Tutaj wyjściowa cena to 158 300 zł. Moc jest identyczna jak w przypadku jednostki 2.0 TSI - 245 KM - aczkolwiek pod maską znajdziemy silnik 1.4 TSI i jednostkę elektryczną.

Wariant kombi w obydwu przypadkach jest droższy o 4 000 zł. Za silnik 2.0 TSI zapłacimy więc 151 850 zł, a za hybrydę 162 300 zł.

Skoda Octavia RS w wydaniu plug-in hybrid jest wolniejsza

Wyższa masa i mniejsze możliwości jednostki robią swoje. Sprint do setki zajmuje tutaj 7,3 sekundy, a prędkość maksymalna to "tylko" 225 km/h. Warto też zauważyć, że w hybrydzie mamy 6-biegowy automat.

Standardowe wyposażenie jest bardzo zadowalające

Na pokładzie znajdziemy system multimedialny z 10-calowym ekranem, automatyczną dwustrefową klimatyzację, bezkluczykowy dostęp, podgrzewane fotele przednie, przyciemniane szyby i 18-calowe alufelgi. Na liście opcji znalazło się adaptacyjne zawieszenie, wyświetlacz HUD, 19-calowe alufelgi, czy audio Canton.

To nie koniec premier

Ofertę uzupełni niebawem jeszcze jeden wariant. Mowa o dieslu, który oferować będzie równo 200 KM. Będzie to jedyny model, w którym pojawi się też napęd na cztery koła.