A więc tak wygląda Skoda Octavia RS i Scout! Mamy zdjęcia z konfiguratora

Ach, te wycieki! Skoda Octavia RS pojawiła się gdzieś w konfiguratorze. Tak samo Scout. Właśnie prezentujemy Wam pierwsze zdjęcia Octavii w tych odsłonach.

Zarówno Skoda Octavia RS, jak i Octavia Scout powinny pojawić się oficjalnie podczas targów w Genewie, czyli już w marcu.

Póki co wiemy, jak najprawdopodobniej wyglądają. Model RS dostanie duże ciemne felgi podobne do tych stosowanych w Octavii III. Z przodu pojawi się zmieniony zderzak oraz grill polakierowany na czarno (podobnie jak lusterka). Na tylnej klapie w liftbacku znajdzie się lekki spoiler, a w zderzak wkomponowane będą dwie płaskie końcówki wydechu - choć wcale nie wiadomo czy nie fałszywe.

Skoda Octavia RS

Jeśli chodzi o Skodę Octavię Scout, zaskoczenie jest jeszcze mniejsze. Czarne nadkola, progi, lekko podniesione nadwozie (obstawiamy nie więcej niż 2-3 cm), dół nowego zderzaka polakierowany na srebrno, udający płytę osłaniającą silnik.

Skoda Octavia RS

Co w technice. Wciąż nie wiadomo. Skoda Octavia RS, wg doniesień rynkowych, będzie miała jeden z dwóch systemów napędowych. Pierwszy to przeniesiony żywcem z Golfa GTI silnik 2.0 TSI o mocy 245 KM, może nawet więcej. Druga możliwość, to hybryda plug-in z Golfa VIII o podobnej mocy. Na zdecydowanie mocniejsze warianty nie macie co jednak liczyć - na Skodę o mocy 300 KM trzeba będzie jeszcze poczekać.

Do Scouta zapewne trafią mocniejsze silniki benzynowe oraz diesle oraz napęd 4x4 typu Haldex, tak jak dotychczas. Podniesienie prześwitu będzie realizowane zarówno przez zmienione zawieszenie, jak i inne koła.

Szczegóły wkrótce