Skoda Octavia RS iV - pierwsze oficjalne informacje od Skody

Choć widzieliście już materiał z wyglądem RS-a, to Skoda ujawnia teraz pierwsze oficjalne informacje i szkice. I potwierdza, że będzie Skoda Octavia RS iV.

Od razu znamy też wstępną specyfikację techniczną. Skoda Octavia RS iV będzie korzystać z tego samego silnika, co Golf GTE. A więc będzie to silnik spalinowy 1.4 TSI, połączony z jednostką elektryczną. Generuje w sumie 245 KM i pozwalający na teoretyczne przejechanie ok. 50 km przy użyciu prądu zmagazynowanego w baterii.

Poza tym, Czesi potwierdzają, że Skoda Octavia RS będzie występować też w odmianie TSI oraz TDI, a więc w wersjach, które były dostępne i do tej pory. Spodziewajmy się, że odmiana TSI będzie mocniejsza od hybrydy - możliwe, że będzie to jednostka 2.0 TSI o mocy 250-270 KM. Wersja wysokoprężna zapewne, tak jak dotychczas, będzie wyraźnie słabsza - silnik 2.0 TDI powinien dysponować mocą ok. 190 - 200 KM.

Skoda Octavia RS iV

Przy okazji Skoda Octavia RS zadebiutowała na szkicach. Widzieliście już przecieki z konfiguratora, więc nie powinniście być zdziwieni zmienionymi zderzakami, typowymi dla RS-ów felgami, czy czarnymi wstawkami w grillu i atrapie, czy niewielkim spoilerem na klapie liftbacka.

Ciekawym elementem na szkicu jest pas świetlny przez całą szerokość tylnego zderzaka. Nie wiemy, czy trafi on do seryjnych modeli (może wyłącznie do hybrydy?)

Nowa Skoda Octavia RS iV zadebiutuje 3 marca, podczas targów w Genewie.