Skoda Octavia Scout kosztuje co najmniej 119 250 zł, ale...

Skoda Octavia Scout do tej pory zawsze była uterenowioną wersją tego modelu. Teraz nieco się to zmienia, dlatego warto dokładnie patrzeć na ceny tego auta.

Skoda Octavia Scout czwartej generacji wjeżdża na rynek. Znowu ma bojową stylistykę, zwiększony prześwit i plastikowe nakładki na zderzaki. Nie oznacza to jednak, że w każdym wariancie ma napęd na cztery koła. Teraz model ten balansuje na pograniczu pakietu stylistycznego, co najlepiej pokazuje najtańsza wersja.

Octavia Scout Skoda Octavia Scout wyróżnia się prześwitem zwiększonym o raptem 15 mm

Nowa Octavia Scout - od 119 250 zł

Tyle zapłacimy za najtańszy wariant tego modelu. Nie ma się jednak co cieszyć, gdyż w takiej wersji napędu 4x4 nie uświadczymy. Za takie pieniądze dostaniemy model 1.5 TSI 150 KM z 6-biegową manualną przekładnią i napędem na przednią oś.

Standardowe wyposażenie Scouta jest bardzo dobre. Dostaniemy tutaj światła LED TOP MATRIX, multimedia z 10-calowym ekranem, dwa gniazda USB-C z przodu, oświetlenie LED Ambiente, 8 głośników, i aktywny tempomat.

A co trzeba zrobić, aby Octavia Scout miała napęd 4x4?

Otóż trzeba wybrać diesla. Jest to wersja 2.0 TDI 200 KM, spięta z 7-biegową skrzynią automatyczną i napędem 4x4. Taki wariant jest jednak droższy od modelu 1.5 TSI o ponad 40 000 zł - kosztuje dokładnie 160 100 zł.

To i tak znacznie lepsza cena niż za kuzyna z Wolfsburga, który w wydaniu Alltrack kosztuje aż 176 790 zł, a ma identyczny silnik i napęd. Co więcej, dokładając wszystkie opcje do Octavii Scout, ledwo przekroczymy barierę 200 000 zł. A to oznacza, że czeska propozycja jest dużo bardziej kusząca dla portfela.