Nowa Skoda Superb jako BMW? To wyszło "na piątkę". Graficy mają fantazję

Kreatywność niektórych grafików potrafi zaskoczyć. Tak jest i w tym przypadku. Czy nowa Skoda Superb kojarzy Wam się z BMW? Wiemy, że podczas premiery tego samochodu padały takie stwierdzenia pod adresem nowego modelu czeskiej marki - a dokładniej w kwestii jego grilla. Zobaczcie więc jak ten model prezentowałby się z... nerkami.

Coraz większą popularność zyskuje ostatnimi czasy tak zwany "carbreeding". Dostęp do AI i do narzędzi graficznych sprawia, że wiele osób bawi się w tworzenie własnych interpretacji różnych modeli. Porsche Panamera w wydaniu z lat 70? Bardzo proszę - sztuczna inteligencja Wam to wygeneruje. A może Skoda Superb jako BMW? Tutaj za Photoshopa wziął się grafik o pseudonimie Sugardesign_1, który połączył grill czeskiego auta i marki z Monachium. Efekt jest zaskakujący.

Skoda Superb jako BMW wypada całkiem... nieźle. To nie pierwszy raz, gdy auto tej czeskiej marki kojarzy się z produktami z Monachium

Po raz pierwszy wiele osób zwróciło na to uwagę przy premierze Skody Enyaq. Wówczas Czesi po raz pierwszy postawili na szeroki grill o bardzo charakterystycznie zakrzywionej krawędzi. To ona w połączeniu z zaakcentowanymi szczebelkami sprawiała, że skojarzenia z BMW nasuwały się same.

Skoda Superb BMW Nerki

Czy była to świadoma inspiracja? Raczej nie. Po prostu Czesi poszli w kierunki większego grilla, który za sprawą kilku przeróbek w programach graficznych można zamienić w "nerki" BMW. Do tego mówimy tutaj raczej o kierunku stylistycznym sprzed kilku lat, gdyż Niemcy także zmienili swoje podejście do grilla.

Po eksperymentach z wielkimi elementami, stosowanymi chociażby w Serii 4, Serii 7 i w iX, Niemcy idą w nowym kierunku. Nadchodzące modele z rodziny Neue Klasse będą korzystać z zupełnie innej stylistyki, nawiązującej nieco do historii marki. Same "nerki" zaczęły się też mocno zmieniać pomiędzy modelami, a chociażby nowa Seria 5 swoim designem dużo bardziej nawiązuje do E60-ki, niż do jakiegokolwiek innego modelu.

Nowa Skoda Superb też nie rozczarowuje stylistyką

Nowe wydanie flagowca Skody jest spójne wizualnie i pasuje do gamy marki. Co więcej - to samochód, który jako jeden z ostatnich w gamie tej marki dostanie pełną gamę jednostek spalinowych - benzynowych, wysokoprężnych i hybryd plug-in. Czesi stawiają na elektromobilność, a kolejną dużą premierą będzie Skoda Elroq, którą poznamy w przyszłym roku. Za kilka miesięcy zobaczymy też odświeżoną Octavię.