Studyjny Hyundai 45 staje się rzeczywistością. Premiera w 2021 roku

Efektowny wizualnie i nawiązujący do klasycznego modelu Pony - Hyundai 45 zyskał zielone światło i trafi do produkcji jako pojazd elektryczny. Pierwsze auta są już testowane.

Kiedy Hyundai 45 został zaprezentowany we Frankfurcie w 2019 roku, producent postawił sprawę jasno. Samochód jest tylko wskazówką i nie trafi w takiej formie do produkcji. Cóż, wszystko wskazuje na to, że Koreańczycy trochę nas wodzili za nos, bowiem model ten jednak wjedzie na rynek, zachowując atrakcyjną formę.

Hyundai 45 - czego się spodziewać?

Samochód ten będzie pozycjonowany powyżej modelu Kona Electric, a swoją stylistyką otworzy nową ścieżkę dla tej marki. Minimalistyczny wizerunek będzie wyróżnikiem koreańskich samochodów na prąd. To dobry pomysł - wystarczy spojrzeć na Hondę E czy MINI Cooper SE. Atrakcyjna linia tych aut jest tym, co może być magnesem na klientów.

Ten minimalizm udzieli się także w kokpicie, gdzie Hyundai 45 zaoferuje proste wnętrze z dużymi wyświetlaczami. Spodziewać się można również dużej ilości miejsca dla pasażerów, gdyż samochód ten od podstaw projektowano jako auto elektryczne.

Hyundai inwestuje w technologie

Koreańczycy działają szybko i zdecydowanie. Kilka miesięcy temu Hyundai i KIA podpisały umowę o współpracy z chorwackim Rimaciem. Kilka tygodni temu marki te postawiły z kolei na brytyjski startup Arrival, pracujący nad platformami do użytkowych aut elektrycznych.

Hyundai

Teraz Hyundai wyłożył kolejne miliony na startup Canoo z USA. Firma ta opracowała "deskorolkową" architekturę płyty podłogowej. Wszystko wskazuje na to, że wcześniejsze działania z Rimaciem pozwoliły na zastosowanie takiej architektury w prezentowanym modelu 45.

Sugerować to może także znacznie wyższy zasięg. Już teraz Hyundai Kona Electric może pochwalić się rewelacyjną specyfikacją jak na auto elektryczne stworzone na bazie samochodu spalinowego. Jeśli więc Koreańczycy wszystko to połączą z dedykowaną elektrykom architekturą, to sukces mogą mieć gwarantowany.

Zdjęcia prototypowego Hyundaia 45 znajdziecie tutaj.