SUV dla wymagających. W USA debiutuje Hyundai Palisade

Przestronny, mocny, nowoczesny - taki właśnie jest nowy topowy SUV Hyundaia, model Palisade.

Segment dużych SUV-ów w USA to prawdziwa żyła złota dla wielu producentów. Nic więc dziwnego, że każdy chce mieć tutaj swojego przedstawiciela. Do gry dołączył się teraz Hyundai, wystawiając na ring model Palisade, wyróżniający się nie tylko ciekawą stylistyką, ale przede wszystkim bogatym wyposażeniem.

Hyundai Palisade jest bliźniakiem Kii Telluride. Wizualnie samochód ten łączy elementy charakterystyczne dla nowych samochodów Hyundaia z nieco bardziej eleganckimi i dystyngowanymi liniami. Z przodu pojawiły się dzielone światła, z ledami na górze i głównymi lampami poniżej. Nie zabrakło też masywnego chromowanego grilla. Choć forma nieco przypomina tą z modelu Santa Fe, to jednak tutaj całość jest zdecydowanie masywniejsza. Linia boczna jest dość prosta ale przyjemna dla oka, zaś z tyły pojawiły się wąskie lampy "spływające" po błotnikach.

Miłym zaskoczeniem jest wnętrze tego auta - proste, estetyczne i miło "otula" kierowcę. Zrezygnowano tutaj z mechanicznego wybieraka skrzyni biegów na rzecz przycisków, co można uznać za dobry pomysł. Poza tym nie zabrakło dużego ekranu systemu multimedialnego (10,25 cala) oraz dużego wyświetlacza ulokowanego pomiędzy analogowymi zegarami. Hyundai Palisade wyróżnia się przestronnym wnętrzem. Zdecydowano się tutaj na układ 2+2+3, choć zapewne Hyundai będzie oferował także inne kombinacje foteli/kanapy. Pojemności bagażnika nie podano, aczkolwiek z pewnością będzie on bardzo przestronny.

Na pokładzie Hyundaia Palisade znajdziemy szereg systemów bezpieczeństwa - nie zabraknie tu wszystkich asystentów, kamer 360 stopni, systemów ostrzegających o ruchu poprzecznym oraz wielu innych oczekiwanych przez klientów elementów. Pod maską tego auta znajdzie się póki co tylko jedna jednostka - wolnossący silnik 3.8 V6 generujący 291 koni mechanicznych i 355 Nm momentu obrotowego. Moc trafi na cztery koła za pośrednictwem 8-biegowego automatu.

Hyundai Palisade na rynku amerykańskim rywalizować będzie z takimi autami jak Honda Pilot, Ford Explorer, Toyota Highlander czy Volkswagen Atlas. W Europie samochód ten nie będzie oferowany.