Tesla Cybertruck zbliża się do produkcji. Po drodze trochę zbrzydła

Auto-mit, które od lat próbuje wyjechać na drogi, teoretycznie staje się rzeczywistością. Tesla Cybertruck jest gotowa do produkcji, choć póki co w krótkich seriach. Do tego po drodze coś dziwnego stało się z jej wyglądem.

Niektórzy twierdzą, że na drogi nigdy nie trafi. Na to raczej bym nie stawiał, gdyż od dłuższego czasu Tesla Cybertruck przechodzi intensywne testy, a fabryka w USA zbroi się do produkcji tego przedziwnego pickupa. Kilka tygodni temu poznaliśmy specyfikację finalnego produktu, a teraz możemy też popatrzeć na auto, które pochodzi z serii przedprodukcyjnej.

Gołym okiem widać, że trochę się zmieniło - i to niekoniecznie na lepsze.

Tesla Cybertruck 2023. Jest nieco mniejsza, ma też inne proporcje

Amerykańska marka musiała dopasować ten samochód nie tylko do możliwości produkcyjnych, ale też do dróg. Pierwszy koncept był bardzo duży. Choć w przypadku pickupów z USA nie ma czegoś takiego jak "zbyt duży", to jednak w tej klasie takich aut Tesla przesadzała z wymiarami.

Auto nieco skurczono, zadbano o właściwe wymiary paki, a także przebudowano kabinę. Zrezygnowano tutaj między innymi z ławki z przodu, oraz z kilku innych pierwotnych pomysłów.

Zmieniły się też proporcje przedniej części nadwozia. Ta stała się nieco masywniejsza i straciła pierwotną formę, nieco atrakcyjniejszą wizualnie. Ponoć jest to kwestia dostępu do wielkiego frunka, który będzie konkurencyjny wobec propozycji RAM-a i Forda.

Zwróćcie też uwagę na wielką wycieraczkę przedniej szyby. To według Tesli jedyny patent na czyszczenie tej ogromnej przestrzeni. Cybertruck zyska też skrętną tylną oś i pneumatyczne zawieszenie, które swoim działaniem ma imitować konstrukcję firmy FOX z Fordów Raptorów.

Tesla Cybertruck 2023

W połowie roku ruszy produkcja, ale tylko "na pół gwizdka"

Możemy liczyć na raczej krótkie serie aut testowych. Zresztą sam Elon Musk twierdzi, że będą to samochody "alpha", służące do dalszych testów konstrukcji.

Realnie start regularnej masowej produkcji ma mieć miejsce w styczniu 2024. To oznacza, że od premiery do debiutu tego samochodu na drogach miną ponad 4 lata.

Nie zniechęca to jednak fanów marki. Ci wyczekują debiutu tego samochodu, widząc w nim rynkowego "gamechangera". Tesla Cybertruck 2023 ma zapewnić do 800 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu.

Warto jednak wspomnieć tutaj o RAM-ie 1500 REV, oferującym zbliżone możliwości. Tam jest to głównie zasługa akumulatora o pojemności sięgającej 230 kWh. Przekłada się to na duże możliwości, ale kosztem ogromnej masy i długiego czasu ładowania.

Zdjęcia: Cybertruck Owners Club Forum