Tesla Cybertruck w produkcyjnej postaci. Wciąż wygląda, jak kiepski render

Tesla Cybertruck teoretycznie jest coraz bliżej seryjnej produkcji. W USA zrobiono zdjęcia wersji beta, zbliżonej do finalnego wydania tego auta.

Jeden z najdziwniejszych samochodów świata wreszcie został uchwycony w niemal finalnej formie. To Tesla Cybertruck, czyli przedziwna koncepcja, która swoim wyglądem ma zaskakiwać i szokować. Niezmiennie wygląda jak źle wyrenderowana grafika, aczkolwiek wreszcie nabiera cech, które zbliżają ją do rynkowego debiutu.

Tesla Cybertruck zadebiutuje... kiedyś

Teoretycznie powinno to mieć miejsce w tym roku. Teoretycznie, gdyż Tesla usunęła podstronę tego auta ze swojej witryny w internecie, a media i klienci nie dostają nowych informacji.

W sieci pojawiły się za to zdjęcia auta, które teoretycznie jest w swojej formie najbliższe produkcyjnej wersji. I tu pojawia się sporo niespodzianek, gdyż różnic względem pierwszego zaprezentowanego auta jest naprawdę dużo.

Przede wszystkim Tesla Cybertruck "skurczyła się". Początkowo mówiono, że marka Elona Muska oferować będzie ten samochód w dwóch rozmiarach. Wszystko wskazuje jednak na to, że auto nieco zmniejszono. Dlaczego? Nie wiadomo. Do tego powiększono szybę i skrócono pas przedni.

Tesla Cybertruck 2022

Wreszcie pojawiły się też klasyczne lusterka, a przy słupku A wciśnięto jedną wielką wycieraczkę. Z auta zniknęły też klamki drzwi, występujące we wcześniejszych prototypach.

Tesla zapowiadała, że Cybertruck zyska wielki frunk z przodu. W sfotografowanym aucie nie widać jednak możliwości otwierania przodu. Być może cały pas przedni stanie się jednymi wielkimi drzwiami do dodatkowego bagażnika, aczkolwiek nic aktualnie nie jest pewne.

Tesla Cybertruck ma przejeżdżać ponad 800 kilometrów na ładowaniu

A na hak weźmie do 6 300 kilogramów. Takie dane podano do informacji publicznej w momencie debiutu prototypu. Konkurenci jednak nie śpią. Ford F-150 Lightning i nowy Chevrolet Silverado EV nie będą w tej kwestii gorsze. Tym samym Tesla może zaoferować jeszcze większą baterię, która "przebije" te oferowane przez amerykańskich konkurentów.

Tesla szykuje więcej nowości

Obok Cybertrucka na liście wyczekiwanych pojazdów wciąż jest model Roadster oraz mały tani hatchback. Te auta uzupełnią ofertę marki, choć nie wiadomo kiedy to nastąpi. Póki co Tesla skupia się na rozbudowie fabryk (w tym na budowie nowego zakładu w Niemczech) oraz na rozwoju dotychczasowych modeli.