Tesla wprowadza "Chill Mode" do spokojnej jazdy

Przy okazji ostatniej aktualizacji softu w Teslach znajdzie się coś specjalnie dla kierowców, którym niekoniecznie zależy na atomowym przyspieszeniu.

Wszyscy już chyba widzieliśmy filmiki pokazujące reakcje ludzi na tryby Insane czy Ludicrous w modelach Tesli. Przy takich ustawieniach te samochody mogą osiągnąć 100 km/h w zdumiewającym czasie 2.5 sekundy. Teraz jednak, przy okazji najnowszej aktualizacji softu - zarówno do modelu S jak i X - wprowadzono coś dla tych, którzy wolą jeździć spokojniej.
Chill Mode, włączany za pośrednictwem centralnego ekranu dotykowego, jest stworzony do "płynnej jazdy i zapewniania łagodniejszych doznań pasażerom". Nic dziwnego - nagłe, bardzo mocne wbicie w fotel może przestraszyć...
Osiągi w tym trybie będą nieco gorsze, ale na pewno ten tryb polubią choćby taksówkarze - Tesla to bardzo popularna taksówka w Norwegii.

To nie jedyna zmiana, jaką niesie za sobą najnowszy update Tesli. Wprowadzono również funkcję "Easy Entry", który - jak sama nazwa wskazuje - ułatwia wsiadanie. Po otwarciu drzwi kierownica się podniesie, a fotel odsunie, by później wrócić do zapamiętanych dla danego kierowcy pozycji. Dziwne, że dopiero teraz.