Pracownicy Toyoty bardzo się nudzą. W wolnym czasie zbudowali znacznie dłuższe RAV4

Większość ludzi po pracy oddaje się relaksowi w domu. Pracownicy Toyoty postanowili natomiast spędzić wolne chwile nad budową przedłużonej RAV4.

Pomyślcie sobie - z pełną świadomością zostajecie po godzinach, aby zbudować auto. Gdyby to był jakiś sportowy wynalazek lub coś innego w tym stylu, to jeszcze dałoby się to zrozumieć. Ale przedłużona Toyota RAV4? To brzmi jak szaleństwo.

Ale właśnie taki samochód powstał w Japonii - długa Toyota RAV4

Auto solidnie urosło - łączna długość to 7,9 metra. Aby w ogóle udało się stworzyć taką konstrukcję, przygotowano liczne wzmocnienia i usztywnienia. Dzięki temu ten model jest w pełni użyteczny, choć nadal nie wiemy kto chciałby jeździć taką limuzyną.

W środku jest bowiem dość... standardowo. Po prostu przed standardową tylną kanapą wygospodarowano bardzo dużo miejsca na nogi. Dorzucono więc mały drewniany stolik kawowy, sprawdzający się także w przypadku kieliszków do szampana.

W budowę zaangażowano 200 osób

I tak, wszyscy dobrowolnie zostali po godzinach pracy, aby stworzyć ten samochód. Dorzucono więc ciekawszy lakier oraz bardzo kontrowersyjną kolorystycznie wykładzinę. Z przodu mamy pomarańczowe wstawki w desce rozdzielczej oraz bardzo nietypowe obszycie konsoli centralnej.

RAV4

Spokojnie, ten mutant nie wejdzie do produkcji

Samochód pozostanie ciekawostką prezentowaną w fabryce Toyoty. Ta RAV4 prezentuje możliwości pracowników firmy oraz ich zaangażowanie w tworzenie nieoczywistych projektów. Może następnym razem firma położy większy nacisk na stworzenie czegoś nieco ciekawszego - choć taki wynalazek również budzi spore zainteresowanie.