Toyota pracuje nad samochodem z centralnie umiejscowionym silnikiem - i to z Suzuki i Daihatsu

Toyota MR2 powróci? Plotki na ten temat pojawiają się regularnie od dłuższego czasu, jednak teraz mamy po raz pierwszy dokładniejsze informacje. Nowe auto z centralnie umiejscowionym silnikiem jest ponoć na tapecie, a Toyota tworzy je z ciekawymi partnerami.

Akio Toyoda to dość wyjątkowa postać w świecie motoryzacji. Gdy większość marek wycofuje się z aut sportowych, uznając je za "nierentowne", Toyota wprowadza kolejne modele na rynek. Powróciła Supra, mamy rosnącą rodzinę fenomenalnych GR-ów, a w drodze może być coś jeszcze bardziej wyjątkowo. To Toyota MR2, której powrót zapowiadany jest od kilku lat.

Toyota MR2 - powrót centralnie umiejscowionego silnika?

MR2 to dość wyjątkowy samochód. Każda generacja nie tylko zaskakiwała swoim wyglądem, ale przede wszystkim możliwościami. Silnik ulokowany za plecami kierowcy i pasażera tworzył ciekawy rozkład mas i sprawiał, że samochód prowadził się w bardzo ciekawy sposób.

Toyota MR2 2025

Toyota w połowie lat dwutysięcznych zakończyła historię tego auta, aczkolwiek jak widać nazwa nie została doszczętnie pogrzebana. Jak donosi japońskie medium Best Car Web, Toyota rozpoczęła prace nad nową generacją tego auta.

Co więcej, nie robi tego w samotności. Partnerami zostało tutaj Suzuki i Daihatsu. O ile ta druga marka należy do Toyoty (większościowy pakiet akcji został przejęty w 2016 roku), o tyle Suzuki przede wszystkim korzysta z konstrukcji tego koncernu. Modele Swace i Across to nic innego jak Toyoty z innymi logotypami.

Czy to oznacza, że tym razem to gigant poprosił o pomoc swojego partnera? Wszystko na to wskazuje. Suzuki ma ogromne doświadczenie w wielu kwestiach, więc ich wiedza może być bardzo przydatna przy budowie takiego auta.

Toyota MR2 2025

Toyota MR2 plasowałaby się poniżej Supry

Według wstępnych informacji miałby to być stosunkowo "przystępny" samochód sportowy. Nie liczy się tutaj potencjalnie najwyższa moc, a wrażenia z jazdy - jak to zwykle miało miejsce w MR2. Tym samym na celownik trafia niejako z braku konkurencji Mazda MX-5.

Poprzednia Toyota MR2 była roadsterem, aczkolwiek w nowym wydaniu należy raczej spodziewać się zamkniętego dachu. O ile oczywiście ten projekt faktycznie stanie się rzeczywistością, gdyż do tej pory nie było żadnych przesłanek na ten temat. Niemniej warto obserwować poczynania Toyoty, Suzuki i Daihatsu, gdyż być może miło się zaskoczymy. Teoretycznie premiera miałaby się odbyć w 2025 roku.