Ktoś kupił Suzuki Swace! Polska Policja ma 8 nowych radiowozów

Polska policja właśnie kupiła nowe radiowozy. Nietypowo, bo Suzuki Swace. Hybrydowe kombi trafią do policjantów na południu Polski.

Suzuki Swace, czyli lekko przemodelowana Toyota Corolla kombi ma trudne życie. Przez specyficzną politykę importera (dwie, bogate wersje) i dostępność Toyoty, nie należy do hitów sprzedaży. Statystyki wskazują, że nawet w całej Europie samochody pojawiają się na ulicach jako pojedyncze egzemplarze. Mimo iż w naszym teście wyszło, że to naprawdę może być ciekawa opcja. I (naszym zdaniem) nieco ładniejsza niż Toyota.

Teraz Suzuki Swace pojawi się w policji

To ciekawy wybór, zwłaszcza, że polska Policja ma już w swoim parku maszyn właśnie Toyoty. Ale osiem nowych egzemplarzy pojawi się na polskich drogach w charakterystycznym, srebrno-niebieskim malowaniu. Oznakowane radiowozy jeździć będą w województwie opolskim. Zastąpią najstarsze i najbardziej wysłużone radiowozy, których używają teraz policjanci. Suzuki Swace trafią do Opola (dwa egzemplarze), Brzegu, Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic, Nysy i Strzelec Opolskich.

Swace

Radiowozy kosztowały w sumie niemal 900 tysięcy złotych. To odpowiada mniej więcej cenom samochodu w salonie. Bez promocji Suzuki wyceniono na między 103, a 117 tys. zł. Zakup Policji został w połowie dofinansowany ze środkó budżetu Komendy Głównej Policji i WFOŚiGW w Opolu w ramach zadania ,,Ekologiczne patrole Policji 2021 r.”. Nowe pojazdy mają więc być przyjazne środowisku i nowoczesne. Na to akurat możemy liczyć.

Suzuki Swace ma w ofercie wyłącznie słabszy silnik z oferty japońskiego "dawcy". Jest to hybryda o pojemności 1.8, która wraz z układem elektrycznym dostarcza 122 KM. Do spokojnego patrolowania i obsługi miejsc wypadków spokojnie wystarczy, zwłaszcza, że przy umiejętnej jeździe w mieście da się zmieścić z zużyciem paliwa nawet poniżej 4 litrów. A średnio spokojnie będzie to sporo poniżej 6 l/100 km.