Toyota Prius 2023 prosi się o modyfikacje, wygląda świetnie. To ekotuning

Witajcie w erze ekotuningu, gdzie ekonomiczne hybrydy plug-in stają się jednymi z najciekawszych samochodów do modyfikowania. Toyota Prius 2023 wygląda tak dobrze, że aż prosi się o podrasowanie sfery wizualnej.

W kategorii "najładniejsze auta, które pokazano w ostatnich miesiącach", nowa Toyota Prius 2023 zajmuje wysoką pozycję. Japończycy stworzyli naprawdę atrakcyjne auto, które zrywa wreszcie z dziwną sylwetką poprzednika. A tak świetna linia to oczywiście pożywka dla tunerów, którzy już dobrali się do tego samochodu.

Japońska firma T-Demand przygotowała pakiet w typowo japońskim stylu, z mocno obniżonym zawieszeniem, zmienionymi kołami i dokładkami zderzaków. Efekt jest naprawdę rewelacyjny.

Toyota Prius 2023 będzie ulubieńcem Japończyków. Jednych zadowoli ekonomia, innych wygląd

Co prawda złośliwi twierdzą, że przód to kopia Ferrari Purosangue i SF90, aczkolwiek warto pamiętać, że to nowy język stylistyki Toyoty. Zapowiedziano go dość dawno, a nowe modele podążają ścieżką wytyczoną przez Priusa.

T-Demand to firma, która skupia się na modyfikacjach zawieszenia. Cel jest prosty - maksymalnie obniżyć auto i zapewnić charakterystyczny negatyw kół. To styl, który w Japonii cieszy się ogromną popularnością, a do tego modelu pasuje idealnie.

Toyota Prius 2023

Tuner przygotował cały zestaw, począwszy od pneumatyki, przez nowe wahacze i zwrotnice, aż po specjalne piasty do mocowania kół. Wszystkie te elementy wykończone są jasnym pomarańczowym lakierem, dzięki czemu zwracają na siebie uwagę.

Regulowane zawieszenie pneumatyczne pozwala na wybranie kilku trybów - od "maksymalnej gleby", doskonałej do zdjęć na spotach, przez poziom do "stylowej jazdy", aż po podniesione ustawienie, które ułatwi pokonywanie progów i dziur.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć modyfikacje T-Demand w akcji - film

Klienci tej firmy mogą też skusić się na nowy układ hamulcowy, z tarczami o średnicy 355 lub 380 mm z przodu. Zapewniają one znacznie skuteczniejsze hamowanie w każdej sytuacji.

Do tego wszystkiego dodajcie modyfikacje nadwozia. Tutaj ich nie ma, ale kolejne firmy przygotowują swoje pakiety

Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższym czasie to właśnie Toyota Prius 2023 będzie rządziła wśród tunerów w Japonii. Nie ma w tym nic dziwnego - ten samochód już w seryjnym wydaniu robi doskonałe wrażenie. Podkreślenie stylistyki za sprawą kilku modyfikacji, nawet drobnych, jest więc formalnością. Miejmy nadzieję, że kilka takich ciekawych projektów powstanie też w Europie.