Toyota RAV4 2023. Kolejny lifting to dobre zmiany

Toyota RAV4 dopiero co przeszła duży lifting. Jak widać Japończycy mają jednak więcej kart w rękawie. Co nowego znajdziemy w tym aucie?

Zacznijmy od kluczowego pytania - co można zmienić w aucie, które dopiero co odświeżono? Czasami nie muszą to być szczególnie widoczne elementy. W tym przypadku japońska marka postawiła na rzeczy, które docenią klienci. Toyota RAV4 (2023) została po raz kolejny lekko odświeżona - i to we właściwy sposób.

Toyota RAV4 2023. Co nowego znajdziemy w tym aucie?

Jeśli spojrzycie na nie z zewnątrz, to nie zauważycie żadnej różnicy. Wszelkie nowości znalazły się w kabinie oraz wśród elektroniki w tym samochodzie.

Toyota RAV4 2023

Przede wszystkim Toyota odświeżyła działanie systemów bezpieczeństwa. Pakiet Toyota Safety Sense dostał chociażby rozszerzone działanie układu Pre-Collision System, dzięki czemu lepiej czyta on ruch na skrzyżowaniach i może odpowiednio zareagować w krytycznej sytuacji.

Nieco bardziej rozszerzone działanie tej funkcji znalazło się w topowej wersji plug-in hybrid. Tutaj dodatkowo RAV4 automatycznie rozpozna auto nadjeżdżające bezpośrednio z naprzeciwka i w razie potrzeby odpowiednio zainterweniuje.

Funkcja Emergency Steering Assist potrafi automatycznie ominąć pieszego, który nagle pojawia się na drodze (lub gdy kierowca go nie zauważy). W hybrydzie plug-in system ten dodatkowo rozpoznaje rowerzystów i zaparkowane auta.

Toyota RAV4 2023 dostała też nowe cyfrowe zegary i większy ekran systemu multimedialnego

Wskaźniki, które dotychczas łączyły wyświetlacz oraz analogowe wskazania, zastąpione zostały 12,3-calowym ekranem. Posiada on kilka widoków i umożliwia indywidualizację prezentowanych danych. Będzie to element stałego wyposażenia bogatszych wariantów. Tańsze modele zachowają 7-calowy wyświetlacz.

Na konsoli centralnej znajdziemy z kolei 10,5-calowy ekran systemu multimedialnego. Korzysta on z całkowicie nowego oprogramowania, wykorzystującego obliczenia w chmurze. Na bazie takich danych działa między innymi nawigacja.

Toyota RAV4 2023

W systemie znajdziemy także takie dodatki jak możliwość sprawdzania wolnych miejsc na parkingach, które przekazują odpowiednie informacje do "chmury". Dzięki łączności z siecią dostaniemy też alerty pogodowe, informacje o ruchu oraz wiele innych cennych funkcji.

Nowe multimedia są także w pełni kompatybilne z Android Auto i Apple CarPlay. Co więcej, Toyota oferuje pakiet Smart Service, który przez 4 lata bez dopłaty pozwala na zdalny dostęp do auta z poziomu aplikacji w telefonie. Z jej poziomu włączymy klimatyzację, odblokujemy lub zamkniemy auto oraz otworzymy okna. Aplikacja pozwala też na wgląd w stan pojazdu i zapewnia dostęp do kluczowych informacji o jeździe, serwisie i o ewentualnych zagrożeniach.