Volkswagen Caddy California, czyli dzielny mikrokamper. Jest dwuosobowe łóżko i kuchenka

Jak duży powinien być kamper? Można wybrać kolosa pokroju Grand Californii. Jest też coś z innej półki - Volkswagen Caddy California, czyli mikrokamper.

Kluczem do sukcesu jest opracowanie przemyślanego wnętrza, które pomieści bagaże, "mieszkańców" i kuchnię. W przypadku Californii bazującej na Multivanie czy Grand Californii, którą buduje się na Crafterze, nie jest to trudne. Ale w małym samochodzie? Tutaj trzeba się popisać sprytem. Volkswagen Caddy California wykorzystuje każdy wolny centymetr - i to w rewelacyjny sposób.

Volkswagen Caddy California - samochód z domem

A nie dom w samochodzie. Tylną część auta (za kanapą) zajmuje składane łóżko, pod którym ulokowano schowek na krzesła i stolik oraz kuchenkę. Sama leżanka zbudowana jest na sprytnie rozwiązanych zawiasach. Materac także należy do wyjątkowo przemyślanych - pomimo niewielkiej grubości zapewnia - ponoć - wysoki komfort snu.

Volkswagen Caddy California

Wnętrze można wzbogacić panoramicznym dachem (nie jest otwierany). Nie ma tutaj podnoszonej zabudowy, tak jak w większym Multivanie.

Mini-kuchnia to wysuwany z tyłu auta element, z którego skorzystamy po podniesieniu tylnej klapy. Jeden palnik w zupełności wystarczy na kempingowy "fine dining". Pod palnikiem jest też szuflada na sztućce i odrobina przestrzeni na inne rzeczy.

A o co chodzi z tym "samochodem z domem"? Otóż do Caddiego można zamówić modułowy namiot, który pozwala na stworzenie wygodnej przestrzeni nawet dla czterech osób.

Volkswagen Caddy California dostanie dwie wersje

Dostaniemy krótki wariant (4,5 metra długości) i długi, mierzący 4,85 metra. Pod maską znajdziemy silniki wysokoprężne, które oferują od 75 do 122 KM.

Krótki wariant trafi na rynek jeszcze w tym roku. Na długi poczekamy do początku 2021.