Volkswagen Golf GTI trafił na kurację do Mountune. Teraz oferuje 380 KM

Określenie "delikatne modyfikacje" jest obce Mountune. Volkswagen Golf GTI po kuracji w tej firmie oferuje blisko 400 KM (i kilka innych dobroci).

Lubię robotę Mountune. Brytyjczycy nie bawią się w półśrodki i zawsze idą na całość. Tym razem przygotowali tak zwany "Stage2+" dla popularnego auta, jakim jest Volkswagen Golf GTI. Za 2099 funtów samochód ten całkowicie zmienia swój charakter.

Przede wszystkim Volkswagen Golf GTi od Mountune jest bardzo mocny

380 KM i 510 Nm to nie przelewki, zwłaszcza w przednionapędowym aucie. Taką moc uzyskano dzięki wspaniałej elastyczności, jaką oferuje silnik 2.0 TSI z rodziny EA888. Przede wszystkim wrzucono tutaj turbosprężarkę IS38 z Golfa R, a wszystko to zbratano ze specjalnie opracowanym oprogramowaniem.

Volkswagen Golf GTi

Podobnie jak w Focusie ST i Fieście ST, Mountune zapewnia tutaj też połączenie z aplikacją poprzez gniazdo OBD. Dzięki temu kierowca może weryfikować najważniejsze informacje o aucie oraz dobierać jeden z kilku trybów pracy. Tutaj także dostępny jest tryb "anti-theft", który uziemia samochód i utrudnia jego kradzież.

Zadbano także o przekładnię

Pakiet modyfikacji dostępny jest dla wersji z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Aby znacznie wyższa moc nie wpłynęła na ich żywotność, Mountune oferuje wzmocnione sprzęgło dla manualnej skrzyni i nowe oprogramowanie dla DSG. Dzięki temu wysoki moment obrotowy nie "zmieli" tych konstrukcji.

Volkswagen Golf GTi

Jest też zestaw dla tych, którzy chcą ganiać na torze

Jest Wasz Volkswagen Golf GTI ma być wykorzystywany na torze, to Mountune sugeruje inwestycję w nowy intercooler, specjalny układ wydechowy czy mechaniczną szperę. Wszystkie elementy są dostępne w ofercie producenta, choć wymagają już większej dopłaty i nie wchodzą w skład pakietu Stage2+.