Powitajcie elektrycznego SUV-a z Wolfsburga. Oto Volkswagen ID.4

Volkswagen ID.4 przedwcześnie ujrzał światło dzienne. Wszystko dzięki chińskiemu urzędowi patentowemu, z którego wypłynęły zdjęcia tego modelu. Zobaczcie jak prezentuje się elektryczny SUV tej marki.

Volkswagen ID.4 ujrzał światło dzięki stronie CarNewsChina. Ta z kolei weszła w posiadanie zdjęć z urzędu patentowego, które prezentują dwa modele. Jeden nosi nazwę Crozz, drugi - X. Obydwa bazują na tej samej konstrukcji, ale różnią się detalami.

Niespodzianek nie ma. Nowy elektryczny Volkswagen w wersji Crozz w zasadzie w każdym detalu odzwierciedla studyjny model, który ujrzał światło dzienne kilka miesięcy temu. Nieco inaczej sytuacja wygląda w kwestii modelu X.

Volkswagen ID.4 - na dwa sposoby

Obydwa samochody bazują na platformie MEB, a rozstaw osi wynosi w nich 2765 mm. Według patentowych dokumentów ID.4 Crozz mierzy 4592 mm długości, 1852 mm szerokości i 1629 mm wysokości. Model X jest niemal niezauważalnie większy. Tutaj wymiary prezentują się następująco: 4612 mm długości, 1852 mm szerokości i 1640 mm wysokości.

Stylistyka jest delikatnie zróżnicowana. Model X ma bardziej pociągłe światła przednie i nieco inną linię szyb. Zmieniono tutaj także tylne lampy. Volkswagen ID.4 Crozz ma nieco bardziej kanciastą bryłę i mocniej nawiązuje do mniejszego ID.3.

Volkswagen ID.4 Zdjęcie pochodzi ze strony CarNewsChina na Facebooku

Istnieje spora szansa, że model X będzie oferowany wyłącznie w Chinach. Europa dostanie wersję Crozz oraz odmianę o usportowionej linii nadwozia, bliższej wizualnie takim autom jak Mercedes GLC Coupe czy BMW X4.

Sercem tych aut jest 201-konny silnik elektryczny. O bateriach nic nie wiadomo, ale z pewnością znajdziemy tutaj głównie większe akumulatory - o pojemności 58 i 77 kWh. Być może gamę zasili też jeszcze pojemniejsza konstrukcja.

Model ID.4 będzie pierwszym autem z tej rodziny, które zyska napęd na cztery koła. Dzięki systemowi wektorowania momentu obrotowego właściwości jezdne na drodze mają być wyśmienite, a i poza utwardzonymi szlakami samochód ten poradzi sobie bardzo dobrze.

Volkswagen ID.4 - kiedy premiera?

Ten samochód powinniśmy poznać jeszcze w tym roku. Przesunięcie związane z opóźnionym rynkowym debiutem Volkswagena ID.3 może jednak mocno wpłynąć na pierwotne plany. Istnieje jednak spora szansa, że dzięki temu poślizgowi Niemcy wyciągną wnioski z problemów z ID.3 i zadbają o to, aby jego większy brat był bardziej dopracowany.