Volkswagen ID.4 GTX oferuje 300 elektrycznych koni i napęd na 4 koła

Powtajcie litery GTX, oznaczające auto szybkie i "czteropędne". Pierwszym modelem noszącym taki przydomek jest Volkswagen ID.4. Oferuje on wysoką moc i dostępny jest jedynie z największą baterią.

Volkswagen stawia kolejne kroki w świecie elektromobilności. Po ciepłym przyjęciu nowych modeli przyszedł czas na ich kolejne warianty. Ten samochód jest bez wątpienia jednym z bardziej wyczekiwanych przez pasjonatów jazdy na prądzie. To Volkswagen ID.4 GTX, czyli topowy wariant oferujący 300 KM i napęd na cztery koła.

Volkswagen ID.4 GTX wyróżnia się w subtelny sposób

Niemcy nie stawiają na krzykliwe dodatki, które zresztą nie pasowałyby do charakteru tego auta. Nie oznacza to jednak, że wersja GTX jest pozbawiona indywidualnego charakteru. Wyróżniają ją między innymi nowe zderzaki, nieco masywniejsze i na swój sposób atrakcyjniejsze. Do tego wszystkiego dorzucono inne wzory felg, które dopełniają "sportowy" wizerunek tego auta.

Ciekawostką są tutaj także pakiety sportowe, które wprowadzają obniżone zawieszenie (o 15 milimetrów) oraz system Vehicle Dynamics Manager. To nowy system, który łączy pracę adaptacyjnego zawieszenia DCC, elektronicznego dyferencjału XDS i dwóch jednostek elektrycznych. Efektem mają być świetne właściwości jezdne i wysoka precyzja oferowana przez ten model.

Volkswagen ID.4 GTX

Volkswagen ID.4 GTX oferuje bowiem 300 KM, co przekłada się na przyspieszenie do 100 km/h w 6,2 sekundy. Topowy wariant łączony jest wyłącznie z baterią o pojemności 82 kWh, gdzie 77 kWh jest realnie wykorzystywanych.

Ciekawostkę stanowi wnętrze

Jego projekt się nie zmienił, ale kolorystyka już jak najbardziej. A ta zaskakuje, gdyż Niemcy postawili na połączenie czerni i koloru niebieskiego. Nazywa się on X-Blue i widoczny jest w górnej partii deski rozdzielczej. Przeszycia wykonano z kolei czerwoną nicią.

Wyposażenie wariantu GTX będzie niemal kompletne. W standardzie dostaniemy więc już wiele elementów z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, a na liście opcji pozostaną jedynie lepsze warianty poszczególnych rozwiązań. W kabinie nie brakuje też ergonomicznych foteli AGR, zapewniających wyższy komfort podróżowania.

Volkswagen ID.4 GTX

Samochód na rynek trafi już niebawem. Volkswagen chce w ekspresowym tempie rozwinąć swoją ofertę aut na prąd. W drodze są nie tylko kolejne warianty modeli ID.3 i ID.4, ale także nowe modele - w tym sportowa wersja ID.4, czyli ID.5.