Volkswagen ID.3 z pełnym polskim cennikiem. To naprawdę dobra oferta

Volkswagen ID.3 niebawem trafi do klientów i do salonów. Co oferuje i ile kosztuje? Producent podzielił się szczegółowymi informacjami.

Volkswagen ID.3 stoi już w blokach startowych. Niemcy są gotowi do wprowadzenia swojego najważniejszego modelu na rynek. Wreszcie poznaliśmy polski cennik tego auta - w tym wariantów nie pochodzących z wersji 1ST.

Nowy elektryczny Volkswagen będzie oferowany w kilku wersjach napędowych oraz z różnymi bateriami. Co ciekawe wielkość baterii może wpłynąć negatywnie na osiągi. Chodzi tutaj głównie o wyższą masę samochodu przy większym pakiecie akumulatorów.

Volkswagen ID.3 - CENA

Czas na crème de la crème, czyli cennik tego auta. Oferta składać się będzie z pięciu wersji: Pure, Pure Performance, Pro, Pro Performance i Pro S. Trzy pierwsze trafią do oferty dopiero w przyszłym roku - póki co do wyboru mamy warianty Pro Performance i Pro S.

Co będzie różniło te warianty? Pojemność baterii i osiągi. Bazowa wersja Pure wykorzysta akumulator o pojemności 45 kWh i rozpędzi się do setki w mniej więcej 11 sekund. Dla porównania wariant Pure Performance będzie osiągać setkę w mniej niż 10 sekund. Obydwa auta mają oferować około 330 kilometrów zasięgu przy najmniejszej baterii.

Warianty Pro i Pro Performance korzystać będą z baterii o pojemności 58 kWh. Ma to przekładać się na około 430 km zasięgu. Wariant ten będzie łączony odpowiednio ze 150-konnym i 204-konnym silnikiem.

Na szczycie oferty stoi wariant Pro S. Tutaj dostajemy baterię 77 kWh i 204-konną jednostkę elektryczną. Zasięg? Około 550 km na jednym ładowaniu.

Volkswagen ID.3 - CENA I WERSJE

  • Pro Performance : od 155 890 zł
  • Pro Performance Life : od 164 490 zł
  • Pro Performance Business : od 178 190 zł
  • Pro Performance Style : od 178 990 zł
  • Pro Performance Family : 182 890 zł
  • Pro S : od 179 990 zł
  • Pro S Tour:  214 490 zł

Jak zapewne zauważyliście wersji Pure jeszcze nie ma w cennikach. Ta jednak, zgodnie z zapowiedziami producenta, ma kosztować około 130 000 zł.

Volkswagen ID.3 - WYPOSAŻENIE

Tutaj robi się dość ciekawie, gdyż Volkswagen dla uproszczenia procesu konfiguracji samochodu przygotował kilka linii, które wyróżniać się będą konkretnym wyposażeniem.

W wersji Pro Performance dostaniemy światła LED, system rozpoznawania znaków, Front i Lane Assist, czujniki parkowania, klimatyzację automatyczną i multimedia z 10-calowym wyświetlaczem. Wariant Pro Performance Life uzupełnia to o skórzaną kierownicę (to akurat dziwne, taki element powinien być już standardem), podgrzewane fotele i dodatkowe gniazda USB-C z tyłu.

W Pro Performance Business dostaniemy dodatkowo m.in. tylny podłokietnik, dostęp bezkluczykowy, podświetlaną listwę pomiędzy przednimi lampami i kamerę cofania. Wersja Pro Performance Life i Family wyróżniają się już pojedynczymi detalami i konkretnymi elementami wyposażenia.

Topowa wersja Pro S to już nie tylko kompletne wyposażenie, ale także m.in. możliwość ładowania z mocą 125 kW. W pozostałych wersjach jest to maksymalnie 100 kW.

Volkswagen ID.3 - LISTA OPCJI

Tutaj znajdziemy kilka ciekawych pozycji. Za 5480 zł dostaniemy pompę ciepła, która przyda się w chłodnym klimacie. 2110 zł kosztuje pakiet stylistyczny, zaś 750 zł dopłacimy za kabel doładowania z gniazdka. Lakiery kosztują od 2620 do 3270 zł.