Volkswagen ID.3 - cena w Polsce. Elektryk w rozsądnej cenie

Volkswagen ID.3, czyli nowy elektryczny samochód marki z Wolfsburga niebawem trafi do klientów. Ile kosztuje i co oferuje?

To najważniejszy od czasów Golfa model Volkswagena. Niemcy wiążą z ID.3 ogromne nadzieje w dobie elektryfikacji motoryzacji. Początki tego modelu są jednak mocno burzliwe, głównie za sprawą wielu problemów z elektroniką. Wszystko wskazuje jednak na to, że Volkswagen opanował już chaos i jest gotowy dostarczyć pierwsze auta do klientów. Volkswagen ID.3 Cena.

Volkswagen ID.3 - cena w Polsce

Elektryczny Volkswagen początkowo oferowany będzie wyłącznie w wersji 1ST Edition. Tą jednak podzielono na trzy poziomy wyposażenia, różniące się oczywiście ceną.

Ofertę otwiera Volkswagen ID.3 1ST. Kosztuje on 167 190 zł i wyposażony jest w zaawansowane multimedia z nawigacją, sterowanie głosowe, podgrzewane fotele, światła LED czy 18-calowe alufelgi o "aerodynamicznym" wzorze.

Poziom wyżej stoi Volkswagen ID.3 1ST PLUS, wyceniony na 194 390 zł. Tutaj dodatkowo dostajemy bezkluczykowy dostęp do auta, kamerę cofania, masywny podłokietnik przedni ze schowkami i gniazdami USB-C, przyciemniane szyby, światła LED Matrix i 19-calowe alufelgi. Nadwozie wyróżnia natomiast dwukolorowe malowanie.

Ofertę zamyka Volkswagen ID.3 1ST MAX, którego ceny startują od 215 990 zł. Tutaj standardowe wyposażenie wzbogaca szklany dach i wyświetlacz HUD. Poza tym dostaniemy niemal wszystkie opcjonalne elementy w standardzie.

Volkswagen ID.3 - cena jest atrakcyjna, a będzie jeszcze lepsza

W porównaniu do konkurencji Volkswagen ID.3 naprawdę wypada nieźle - zwłaszcza jak na sugerowane możliwości. Edycja 1ST wyposażona jest w 204-konny silnik elektryczny i baterię 58 kWh, co ma przekładać się na 440 kilometrów zasięgu. A jakby to było mało, to w drodze jest też model z baterią 77 kWh.

Co więcej, Volkswagen ID.3 zyska też "tańsze" warianty. Docelowo podstawowa wersja tego modelu ma kosztować około 130 000 zł, oferując przy tym rozsądne wyposażenie.