Volkswagen Tiguan 2024. Wiemy ile kosztuje w Polsce. Tanio nie będzie

Wiemy już ile kosztuje Volkswagen Tiguan 2024. Na polski rynek początkowo trafi tylko kilka wersji silnikowych. Zobaczcie ile kosztuje ten samochód i co w nim dostaniemy.

Trzecia generacja tego samochodu dla marki z Wolfsburga będzie bardzo ważna. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - to jeden z ostatnich, przynajmniej teoretycznie, spalinowych samochodów w jej ofercie. Volkswagen Tiguan 2024 dodatkowo wpisuje się w popularny segment SUV-ów, tak chętnie wybierany przez klientów. Sprawdzamy ile trzeba zapłacić za najnowszy model i co w nim dostaniemy.

Volkswagen Tiguan 2024. Ceny są nieco wyższe od poprzednika, na start jest też wersja specjalna

Dokładnie 153 390 złotych - tyle kosztuje najtańszy w tej chwili Tiguan. Paradoksalnie najtańszy nie jest jednocześnie bazowym, gdyż mówimy tutaj o wersji Life. Tymczasem w gamie jest jeszcze niżej pozycjonowana wersja Tiguan.

Gdzie jest więc haczyk? Otóż "Tiguan Tiguan" wystepuje jedynie w połączeniu z dieslem, przez co i tak jest droższy od benzynowego wariantu. W wyżej wymienionej cenie dostaniemy silnik 1.5 eTSI EVO o mocy 130 KM. Nie jest to więc wariant dla ludzi szukających osiągów, ale spokojnie usposobieni kierowcy będą raczej zadowoleni.

Zajrzyjmy więc w listę wyposażenia i sprawdźmy co oferuje wersja Life. Tutaj na pokładzie znajdziemy naprawdę dużo przydatnych elementów - od elektrycznie składanych lusterek, przez podświetlanie podłoża i klamek, oświetlenie nastrojowe w kabinie, komfortowe fotele przednie i komplet systemów bezpieczeństwa z ESP nadzorującym też stabilność przyczepy.

Volkswagen Tiguan 2024 cena

Dla porównania "goły" Tiguan, który zapewne jest wersją tylko na potrzeby cenników, nie ma automatycznie włączanych świateł, oferuje gorsze fotele, nie posiada elektryki składania lusterek, a także ma uboższe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa. Zastosowano w nim także jednostrefową klimatyzację i gorsze oświetlenie.

Wersja Elegance w nowym Tiguanie uzupełnia wyposażenie modelu Life między innymi o akustyczne szyby, atrakcyjniejsze wykończenie wnętrza, szersze oświetlenie nastrojowe w kabinie, a także o lepsze multimedia.

Bez wątpienia ciekawą propozycją jest wariant Special Edition, stworzony na potrzeby premiery tego auta

Łączy on wiele elementów z wyposażenia modelu Elegance i Life, stając bliżej tej droższej wersji. Jednocześnie Volkswagen rozsądnie wycenił ten samochód i w tym wydaniu jest on tylko nieznacznie droższy od wersji Life.

Przykładowo: Volkswagen Tiguan 2024 z silnikiem 1.5 eTSI 150 KM i z 7-biegową skrzynią DSG kosztuje w wersji Life 161 790 złotych. Za wersję Special Edition zapłacimy z kolei 162 590 złotych. Korzyści sięgają tutaj około 22 000 złotych.

Poza silnikami 1.5 eTSI (130 i 150 KM), na start dostaniemy 150-konnego diesla. W jego przypadku ceny startują od 163 890 złotych za bazową wersję Tiguan. Wariant Life wymaga wydania 174 590 złotych, Elegance 192 390 złotych, a Special Edition 175 390 złotych.

Volkswagen Tiguan 2024 - CENNIK

Volkswagen Tiguan 2024 cena

Tak z kolei wygląda lista dostępnych wersji kolorystycznych oraz wzorów felg.

Volkswagen Tiguan kolory 2024

Szczegółowy cennik i wyposażenie znajdziecie klikając tutaj. W nieodległej przyszłości gama tego modelu zostanie poszerzona o wersję eHybrid, silnik 2.0 TSI, a także o mocniejsze diesle, także z napędem na 4 koła.