Volkswagen zapowiada nowe Polo

42 lata od debiutu, 14 milionów wyprodukowanych egzemplarzy i dotychczas pięć generacji - te liczby najlepiej oddają jak istotnym modelem dla Volkswagena jest Polo. Firma z Wolfsburga zaczyna budować napięcie - kolejna odsłona miejskiego auta niebawem trafi na rynek.

Po obejrzeniu krótkiej, niespełna 30-sekundowej zapowiedzi nowego Polo można przypuszczać, że auto jest już niemal gotowe. Co prawda prototyp wciąż szczelnie pokryty jest kamuflażem, ale nie zaryzykujemy wiele, jeśli powiemy, że auto zmieni się dość wyraźnie - przynajmniej jak na tendencje panujące w nowych modelach niemieckich marek.

https://www.youtube.com/watch?v=-ss8FchDuyI

Auto zdaje się wyglądać nieco poważniej od poprzednika, choć wciąż nie będziemy mieli problemu ze zidentyfikowaniem marki - nawet mimo maskowania. Inna sprawa, że jakiś czas temu internet obiegły już zdjęcia domniemanego nowego Polo w pełnej krasie i porównując je z autem pokazanym w filmie wydaje się, że tak rzeczywiście wyglądać będzie szósta generacja małego Volkswagena.

Co jeszcze wiemy o Polo? Bazować będzie na platformie MQB, oczywiście tym samym wariancie co w nowym Seacie Ibiza, czy Skodzie Fabii. Pod maską raczej dobrze znany arsenał silników, w tym debiutującym w nowym Golfie benzynowy 1.5 TSI w dwóch wersjach - 128- i 148-konnej. Do tego trzycylindrowe 1.0 TSI, a z diesli przede wszystkim 1.6 TDI. Będzie też wersja GTI, która skrywać podzespoły z... przedliftowego Golfa GTI. Zapowiada się więc wyjątkowo ciekawie.

W środku zaś spodziewać się możemy rzecz jasna poprawionych materiałów, a także gadżetów z większych modeli Volkswagena. Mowa przede wszystkim o bardziej rozbudowanym systemie inforozrywki, czy nawet cyfrowych zegarach. Nowe Polo oficjalnie poznamy na wrześniowych targach we Frankfurcie.