Volvo C40 - tak wygląda nowy kompaktowy model ze Szwecji!

Nadchodzi Volvo C40. Ten model poznamy już za kilka godzin, ale teraz w ramach podsycania apetytu pokazujemy Wam pierwsze zdjęcia nowego auta ze Szwecji.

Volvo C40 zapowiadano od dawna, aczkolwiek przez dłuższy czas model ten owiany był mgiełką tajemnicy. Nikt do końca nie wiedział co planują Szwedzi. Mówiło się o kompaktowym aucie lub małym SUV-ie. Jak widać ta druga opcja jest najbliższa prawdzie. Okazuje się bowiem, że model C40 będzie usportowionym wizualnie Volvo XC40.

Nowe Volvo C40 - elektryfikacja to klucz do sukcesu

Volvo XC40 już ponad rok temu zadebiutowało w wersji elektrycznej. Model Recharge to nowe rozdanie dla tej marki i bardzo ciekawa propozycja w swoim segmencie. Przede wszystkim zastosowano tutaj sporą, bo mającą aż 75 kWh pojemności netto baterię. 408 KM przekłada się na solidne osiągi, a ponad 400 kilometrów zasięgu ma zapewnić komfort podróżowania. Co ciekawe szwedzka propozycja jest także wyposażona w dwa bagażniki - tym samym nie zmarnowano przestrzeni z przodu auta.

Volvo C40 charakteryzuje się ściętą linią dachu za słupkiem B. Specyficzny tył przyozdabiają typowe dla Volvo lampy i dyskretny spoiler na klapie bagażnika. Linia boczna jest wciąż "zacieniona", ale widać w niej unikalne dla modelu XC40 detale.

Volvo C40

Model C40 będzie bardzo ważny dla marki z prostego powodu - jego "sportowy" wizerunek może być tym, co przyciągnie do salonów nowych klientów. Szwedzi bardzo mocno inwestują w elektromobilność, a sprzedaż samochodów stricte elektrycznych już za kilka lat ma stanowić prawie całkowity udział w ogólnej sprzedaży aut marki. Docelowo zaś po 2030 roku Volvo nie będzie produkowało samochodów spalinowych.

To nie jedyna nowość od Volvo

W najbliższych tygodniach poznamy też odświeżone Volvo XC60. Nie spodziewajcie się jednak rewolucyjnych zmian. Szwedzka marka skupi się na detalach, podobnie jak w przypadku XC90 i V90. Nowość w kabinie stanowią multimedia bazujące na oprogramowaniu Android. Wszystko to ma sprawić, że użytkowanie tego samochodu stanie się przyjaźniejsze. Wszystkie nowe auta Volvo zyskają takie rozwiązanie, w tym model C40. To pokazuje kierunek zmian i pogoń za dopasowywaniem technologii do oczekiwań wymagających klientów.

Więcej szczegółów na temat Volvo C40 poznamy już za kilka godzin.