Zagato IsoRivolta GTZ to piękny powrót do przeszłości w nowoczesnym stylu

Zagato żyje i ma się doskonale. Ba, w tym studiu wciąż trwają prace nad nowymi autami. Tym razem jest to IsoRivolta GTZ, inspirowane ISO A3/C.

Zagato miewało swoje słabsze momenty, ale w ostatnich latach zaskakuje głównie udanymi projektami. Tym razem szykuje się coś naprawdę fantastycznego i fascynującego. Samochód o nazwie Zagato IsoRivolta GTZ to ukłon w stronę tej włoskiej marki z amerykańskim charakterem.

Zagato

Tutaj zachowano oryginalne założenia

Zagato IsoRivolta GTZ ma być autem o włoskiej stylistyce i amerykańskim sercu. Jednostkę napędową dostarczy Chevrolet - będzie to silnik z Corvette Z06 o objętości skokowej 6,8-litra (rozwiercony z 6,2-litra). Samochód stanie na dedykowanej platformie, zaś całe nadwozie zostanie wykonane z włókna węglowego. Ma to zagwarantować niską masę i dobre wyważenie auta.

Projekt ten wisiał w powietrzu od dłuższego czasu - zapowiadał go koncept Gran Turismo z 2017 roku. Włosi stworzą aż 19 takich samochodów, z czego 9 jest już sprzedanych wiernym klientom Zagato.

To nie powinno nikogo dziwić. Takie auta jak Zagato IsoRivolta GTZ trafiają do unikalnych kolekcji

Można się spodziewać, że żaden z tych 19 samochodów nie będzie w zasadzie użytkowany na drogach. To małe dzieła sztuki, które przyozdabiają najciekawsze kolekcje samochodów na świecie. Auta te zapewne ulokowane zostaną obok innych drogich pojazdów, być może będą to oryginalne Iso. Jeden egzemplarz modelu Grifo będzie niebawem aukcjonowany. Pochodzi on z kolekcji z miejscowości Elkhart w stanie Indiana w USA. Będzie to jeden z wielu rzadkich i drogich pojazdów, które Hagerty będzie chciało przekazać nowym klientom - oczywiście za stosowną sumę pieniędzy.