Najpiękniejszy zlot świata. Forza Italia jak zwykle zachwyca!

Wyścig Mille Miglia nazywany jest najpiękniejszym na świecie. To samo określenie idealnie pasuje do zlotów klubu Forza Italia. Za nami kolejna edycja tego wydarzenia - bez wątpienia najbardziej imponująca w historii spotkań pasjonatów włoskiej motoryzacji.

Ten klub ma dla nas szczególne znacznie, a ich zloty sprawiają, że na polskiej ziemi mamy przez kilkadziesiąt godzin prawdziwie włoską enklawę. Forza Italia od ponad 10 lat organizuje fantastyczne spotkania pasjonatów motoryzacji, które hipnotyzują atmosferą. To nie tylko auta, ale przede wszystkim ludzie - dzięki nim te dni stają się znacznie ciekawsze.

W tym roku nasi koledzy i koleżanki z klubu zdecydowali o wprowadzeniu szeregu zmian. Termin przeniesiono na czerwiec, co było strzałem w dziesiątkę i gwarantem doskonałej pogody. Forza Italia wróciła też do sprawdzonego Pałacu w Rozalinie, który zadaje się być stworzony do tego typu wydarzeń.

Forza Italia 2022

I nie da się ukryć, że w tym roku Forza Italia absolutnie powaliła liczbą samochodów

A w zasadzie nie tylko ich liczbą, ale także tym jakie maszyny pojawiły się w Rozalinie. Po raz pierwszy podwójne espresso mogliśmy spożywać patrząc się jednocześnie na nowe Ferrari 296 GTB (dzięki Ferrari Warszawa), oraz na Lamborghini Diablo.

Ich żółte lakiery przyciągały wzrok i stanowiły punkt odniesienia dla całej imprezy. A to nie wszystko, gdyż tuż obok swoje muskuły prężyła jeszcze pachnąca fabryką Alfa Romeo Tonale. Nowy SUV włoskiej marki przyciągał ogromną uwagę, wszak jest jednym z najważniejszych debiutów Alfy w ostatnich latach.

Forza Italia 2022 Tonale

Gnając za aromatem pizzy dotarliśmy do klasyków. I to jakich! Cały przekrój gamy Alfy Romeo z lat wszelakich, stare i nowe Maserati, Fiaty, Lancie... Głowa kręciła się we wszystkie strony. Nic dziwnego, że od rana łamie nas w karku.

Oczywiście stałym elementem spotkania były też wykłady. Tu jak zawsze można było pożywić się solidną porcją wiedzy, serwowanej przez członków klubu i zaproszonych gości. Ze zlotu wróciliśmy więc nie tylko bogatsi o doznania wizualne, ale także uzupełniliśmy naszą znajomość wielu ciekawych tematów.

Forza Italia 2022

Pasjonaci dla pasjonatów

Co sprawia, że te spotkania są tak unikalne? Przede wszystkim jest to zaangażowanie całego zespołu klubu Forza Italia. Każdy szczegół jest tutaj dopięty na ostatni guzik, a lokalizacja i klimat zlotu sprawiają, że ludzie ciągną tutaj z całego kraju, a nawet z zagranicy.

Jesteśmy naprawdę dumni, że mniej lub bardziej oficjalnie wspieramy to wydarzenie od 2016 roku. Oby tak dalej i jak najdłużej!