Znamy ceny nowego Infiniti Q60!

Pamiętacie zeszłoroczny, przedświąteczny prezent od Infiniti? Japoński producent zaprezentował nam wówczas budzące pożądanie coupe Q60. Już w październiku będzie nim można wyjechać z polskiego salonu.

184 600 zł – dokładnie takiej sumy potrzebujemy, by nabyć nowy produkt Infiniti. Za te pieniądze otrzymujemy jedno z najzgrabniejszych aut zaprezentowanych w ostatnim czasie. Podstawową wersję Q60 napędza 2-litrowa, 4-cylindrowa jednostka o mocy 211 KM. Gdyby jednak nie odpowiadały Wam te technikalia, a odmówienie sobie dwóch cylindrów byłoby dla Was zbyt bolesne, możecie sięgnąć po mocniejszą wersję wyposażoną w najnowszy w gamie japońskiego producenta motor. Jest nim podwójnie doładowany 3-litrowy silnik V6. Za sprawą swoich 405 KM powinien przypaść do gustu nawet purystom, jeśli przymknąć oko na obecność turbodoładowania.

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem wydaje się zastosowany tu system Advanced Timing Control, który dzięki kooperacji przepustnicy z elektroniką zapewnia lepszą wydajność jednostki, a przy tym szybszą reakcję na gaz. Nie omieszkamy się sprawdzić, czy jest tak w rzeczywistości. Na tę odmianę musimy jednak zaczekać - Infiniti zapowiedziało, że rozszerzy o nią gamę modelu w późniejszym terminie.

Advanced Timing Control to nie jedyny system, który znajdziemy na pokładzie nowego pojazdu luksusowej marki z Japonii. Producent obiecuje nabywcom Q60, że w pakiecie ze stylowym coupe klasy premium otrzymają prawdziwie ekscytujące, sportowe wrażenia z jazdy (właściwe dla tego rodzaju nadwozia). Nie wyobrażamy sobie, by mogło być inaczej. Wszystko to za sprawą drugiej generacji "magicznego" systemu Direct Adaptive Steering, komunikującego kierownicę z kołami... całkowicie komputerowo. Dodatkowo przełącznik trybu jazdy Drive Mode Selector umożliwia kierowcy personalizację reakcji i czułości układu kierowniczego według własnych preferencji. Mamy pewność, że Infiniti nie rzuca słów na wiatr - to rozwiązanie przypadło nam do gustu podczas testów sedana Q50.

Oprócz wirtualnego układu kierowniczego w Q60 ma pojawić się także nowe, sterowane elektronicznie, dynamiczne zestrojone zawieszenie Dynamic Digital Suspension. System ten ma zapewniać równowagę między pewnością prowadzenia i komfortem. Więcej informacji na temat nowego coupe Infiniti poznamy przy okazji jego premiery prasowej.