2019 Audi Q3 - Nowocześniej

Ta sama forma zaserwowana w nowoczesny sposób - nowe Audi Q3 zachowuje wiele charakterystycznych cech poprzednika, uzupełniając to wszystko o wiele rozwiązań zapożyczonych z droższych modeli tej marki.

Audi zdecydowało się ubrać formę dotychczasowego Audi Q3 w nowy język stylistyczny tej marki. Oznacza to, że zachowano charakterystycznie pochyloną tylną szybę oraz specyficzną linię boczną. Wszystko to jednak obdarzono agresywniejszą stylistyką oraz wyrazistymi przetłoczeniami w profilu, nawiązującymi do modeli Q5 i Q8. Z przodu oczywiście nie zabrakło wielkiego grilla, będącego od lat wyróżnikiem tej marki. W przednich światłach z kolei pojawiły się LED-y nawiązujące do tych z większych modeli - A6 i Q8.

We wnętrzu z kolei postawiono na nowoczesną, ale i typową dla Audi formę. Centralne miejsce na skierowanej ku kierowcy konsoli centralnej zajmuje dotykowy ekran systemu inforozrywki. Nie znajdziemy tutaj już pokręteł czy fizycznych przycisków odpowiadających za sterowanie multimediami. W przeciwieństwie do większych modeli zastosowano tutaj klasyczny panel klimatyzacji. Przed kierowcą z kolei znajduje się Audi Virtual Cockpit (dostępny jako opcja). Oczywiście jak na Audi przystało znajdziemy tutaj wiele nowoczesnych technologii, takich jak systemy CarPlay czy Android Auto (także z obsługą bezprzewodową), aktywny tempomat, radar przedni z funkcją autonomicznego hamowania czy zestaw kamer 360 stopni.

Nowe Audi Q3 ma być także praktycznym samochodem. Niemcy chwalą się pojemnym bagażnikiem - pomieści on od 674 do 1526 litrów bagażu (przynajmniej według danych technicznych). Na tylnej kanapie wygospodarowano z kolei dodatkowe 7,6 centymetra przestrzeni na nogi pasażerów.

Początkowo w ofercie dostępne będą trzy jednostki napędowe - 2.0 TFSI 190 KM (z Quattro i 7-biegową przekładnią S-Tronic), 1.5 TFSI oraz diesel 2.0 TDI. W przyszłości z pewnością pojawią się kolejne wersje, w tym SQ3 i RS Q3.

Pierwsze egzemplarze Audi Q3 trafią do klientów i salonów w listopadzie tego roku.